Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ekcémára ismertek valami...

Ekcémára ismertek valami bevált, természetes gyógymódot?

Figyelt kérdés

Évek óta ekcémás a kezem; az orvosok akármit adtak rá, semmi sem használt. Voltam egy alternatív gyógymódon is, de hosszabb távon nem segített. Egyedül a Diprosalic nevű krém vált be, amit nem is orvos írt fel, hanem egy ismerős ajánlotta. De valamiért ellenérzésem van vele kapcsolatban, talán mert elég szteroidos. Jobban szeretnék valami természetes vagy homeopátiás gyógyszert találni.


Vannak jobb és rosszabb időszakok, néha azt hiszem, már teljesen eltűnt. Most megint előjött, főleg a jobb kezemen; nem is a viszketés zavar a legjobban, mert az hamar elmúlik és csak reggel viszket; de annyira kiszárad a bőröm, hogy tele van sebekkel, repedésekkel. Nem csak fáj és feszül, hanem borzasztó csúnya is. Szégyellem a kezeimet, fiatal lány létemre olyanok, mint egy zombié. :(


Ismertek valami jól bevált módszert? Bármi érdekel, ami elmulasztja, ha mást nem is, legalább ezt a sebesedést...


Előre is köszönöm a segítséget!

22/L



2012. márc. 27. 11:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
hugomnak is ekcémás a keze...neki a kristálygomba levébe való "áztatás" jött be...
2012. márc. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Az enyém is ekcémás, és neki az Elocom jött be neki, amikor terhes lett és nem használhatta, akkor pedig többé-kevésbé az Aloe Vera. A szappanoktól nagyon csúnya a keze, csak Dove-ot tud használni, ami fura, mert én alapból inkább valami természetes szappannal próbálkoznék.

Azt mondták neki egyébként, hogy az ekcéma kontaktallergia, nem tudják, mi okozza és hogyan, viszont ahol van ekcéma, ott van gomba is.

2012. márc. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Az enyém... mármint az én húgom is ekcémás. :)
2012. márc. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! Utánanézek ezeknek, amiket írtatok!

A Dove szappant mindenképpen kipróbálom. Az az egy biztos, hogy a szappan nem tesz jót az én bőrömnek sem, még szárazabb lesz tőle, mindegy milyet használtam. De a Dove-ot még nem próbáltam! :)


Egyébként nekem egy orvos azt mondta, hogy az ekcéma velünk született dolog, nem lehet vele mit kezdeni. A házidokim meg azt tanácsolta, hogy vezetni kellene egy naplót, és pontosan leírni benne hogy mit ettem, milyen márkájút, mivel mostam a ruhámat, mivel tisztálkodtam stb... Azt mondta, így talán rájönnék, mi hozza elő legjobban. De bevallom ezzel még nem próbálkoztam, de lehet megérné rászánni az időt.

2012. márc. 27. 11:49
 5/13 anonim válasza:

Szia! Nekem is hasonló problémám van illetve volt.. felhólyagzik, aztán kipukkad a hólyag felülfertőződik és begyullad a helye, aztán kiszárad és éppen csak jó lenne már amikor ismét jön a hólyagzás.. és viszket de rendesen.

Régen Elocom kenőcsöm volt rá, de szteroidot állandóan?? valami zsíros cuccot írtak rá szinte állandó használatra..

Egyszer az egész tenyerem felrepedt akkor a Castellani ecsetelő jött be .. egy suliban melózok az ápolónő adta oda egy gyerkőc maradék ecsetelőjét.. szépen rendbe rakta de csak egy időre.

Most semmi bajom nincsen se hólyag se viszketés.. időnként szárazabba kezem de azt kenegetem. De hogy mitől?

teljesen elhagytam a krémszappanokat tusfürdőket és minden kőolajszármazékos, fagyállóval dúsított bolti szemetet. Vettem Mannaszappant ez most nem reklám nekik, de tőlük érzem mégis jól magam..

Van ekcéma csomagjuk is de nekem az olívás szappanjuk jött be. száraz a bőröm az arcomon is, és már 2 éve nem használok arckrémet!!! Van náluk organikus shea vaj ami zsírozza a bőrt és gyorsan beszívódik. 2 éve eltűnt minden bőrbajom.. reggel és este kenem a kezem, shea vajjal az arcom mangóvajjal, és csak az ő szappanjaikat használjuk. Picike babám 3 hónapos kora óta azzal fürdik.. gyerkőceim érzékeny bőrűek és csak ezt használják.

Nem akartam reklámot írni, hazsnom sincsen belőle.. a mannaszappannem olcsó, de manapság mi az? egy szappan ha azzal fürdesz egy hónapig elég.. ha hajat is mosol vele akkor kicsit rövidebb ideig. 1000- 1500 ft-ig van egy szappan ára.. próbáld ki sorban neked mi jön be.. semmi mesterséges cucc nincsen benne és nagyon nagyon jóóók!

A vajak ára is elég borsos, de egy 100ml-es shea vaj 2 évig is eláll és kb addig elég.. 2500 alatt van az ára..

remélem segítettem.. én már tünetmentes vagyok, pedig nem kímélem a kezeimet még mosni is szoktam kézzel folyékony mosószerrel, sőt belenyúlok a Domestosba is.. csak utána gyors kézmosás és vajazás :)

wwww.mannaszappan.hu - próbáld ki!! üdv: Hajn

2012. márc. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:

én 20 éve ekcémás vagyok az egész testemen és 20 éve egyik bőrdoki sem tudott semmit adni rá, amitől elmúlt volna, de még oylat se amitől csak enyhült volna legalább!


Kb 2 éve egyre kevesebb van rajtam, magától múlik, pl most télen is alig jött ki egy kicsi a kezemen, máshol meg egyáltalán nem.

2012. márc. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Azt mondják, nem étel okozza (bár az étel befolyásolja az általános egészségi állapotot, az meg az ekcémát). A mosószert ki tudod szűrni, gondolom, ugyanazokat használod mindig. Vegyél helyettük öko-bio verziót, egy próbát megér, ha akkor is kijön, nem a mosószer volt.

A tisztítószerek ellen lehet használni gumikesztyűt, bár a tesómnak az sem működött, mert beleizzadt a keze, és attól még csúnyább lett.


A natúrkozmetikumokban sincs kőolajszármazék, én azokat használom, ekcéma nélkül is. Viszont a shea vajat ki akarom próbálni, amit javasoltak neked, mert a tél eléggé megviselte a bőröm, nagyon kiszáradt helyenként, és hiába kenem.


2.

2012. márc. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:

Szia!

Nekem is ilyen problémám volt. Mindent kipróbáltam,

de semmi sem segített, amit a bőrgyógyász javasolt.

Ami bejött, az az Aloevera gél (külső használatra), DM-ben

kapható. Napi 3-4x bekened, nem mosod semmivel (szappan, klóros csapvíz,...) és kb. 1hét után már látványos lesz a javulás. Nekem 3hét alatt teljesen eltűnt.

35F

2012. márc. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

Búzafűlé különböző egészségügyi problémákra

Több információ még: www.marketing-web.hu/buzafule


Allergiás bőrbetegségek: ekcémák, pikkelysömör (psoriasis)

- Kitűnő hatás

- A bőrbetegségek gyógyítása és a bőr megfiatalítása elképzelhetetlen a belső szervi problémák orvoslása nélkül.Ilyenkor a búzafűlevet külsőleg és belsőleg egyszerre alkalmazva, jó hatással van a bőr problémáira, mint pl. az ekcémára vagy a pikkelysömörre.


Ezen kívül. Bőr, haj, nyálkahártya

Gyulladások:

- Sokízületi gyulladás

- Általános gyulladás csökkentő hatású

- Krónikus orrmelléküreg gyulladás

- Belső-fül gyulladás és fertőzés

Fertőzések:

- Bakteorisztatikus hatás

- Kedvezőtlen környezetet teremt a baktériumok növekedéséhez.

- Gátolja a betegségeket létrehozó baktériumokat


Csont, ín, ízület:

- Törés összeforrása felgyorsul

- Gyulladás ( acut otitis )

- Plantar faschitis (talpfeszítő ín rövidül)

- Köszvény

Radioaktív sugárzás:

- Preventív (antioxidáns, DNS mutációt kivéd)

- Már besugárzott állatokon olyan fehérjék képződését stimulálja, amely a DNS helyreállítását végzi (P4D1)

Emésztőrendszer:

- Epehólyag gyulladás

- Végbélrepedés

- Bélgyulladások

- Kiválóan alkalmas a székrekedés megszüntetésére, megszünteti a belek elzáródását.

- Gyomorfekély

- Stb.

Vérképző rendszer:

- Vérkép összességében javul

- Egészséges vért épít

- Javítja a vér kémiáját

Magas koleszterin

- Véralvadás

- vérszegénység

- Stb.

Fertilitas (termékenység)


Rákos megbetegedések


Méregtelenítő hatás

Nőgyógyászat

2012. júl. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
nekem 2 hete derült ki, hogy a lábamon nagy kiterjedésű száraz ekcéma van.. az orvos felírt egy kenőcsöt, sajnos nem tudom a nevét, gyógyszertárban kikevert krém. kellemetlen a szaga, de használt.. emellett csak és kizárólag Dove termékeket használhatok, abból is a hypoallergén, parabénmenteset.
2013. jan. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!