Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kínos probléma lehetetleníti...

Kínos probléma lehetetleníti az életemet. (Részletek lent) Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Aranyerem van és Irritábilis bél szindrómám. Étkezéstől függetlenül sokat görcsöl a hasam, és néha rektálisan vérzek. Tanuló vagyok de nem tudok rendesen bejárni. Sokat hiányzok 1-2 napokat, mindenki azt hiszi linkelek, ami nagyon zavar mert eléggé létkérdés a tanulás manapság. Az orvos azt mondta az aranyereket kúppal kezeljem de többet nem érdemes tenni mert általában csak rosszabb lesz. A gyomorgörcsök meg elmúlnak ha nem stresszelek (A mai világban nem stresszelni? Jó vicc ugye?) Kivizsgáltak rendesen megtükröztek mindent megnéztek, de ettől még kilátástalannak látom a dolgokat. Mit lehet ilyenkor tenni?

20/f


2012. márc. 29. 00:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem kilátástalan. Én is ezzel élek, mióta az eszem tudom. Ilyenek vagyunk, ilyen az alkatunk, ezzel nem kell mást tenni. Nem lehet az ember teljesen hibátlan.

Nekem is van aranyerem, amely sokat vérzik. Használj kúpot, akkor nem lesz nagy baj. Az IBS fogalmáról még csak nem is hallottam, amikor már minden szünetben a wc-re futkostam általános iskola felső tagozatától kezdve. Volt, hogy azt a szörnyű széntablettát kellett szednem, aminek a látványától is hányingerem volt, mert nem tudtam elhagyni a wc-t, egyszerűen folyt belőlem a sz@r. Azóta 26 éves vagyok, és a mai napig hasmenős. Jellemző rám, hogy sokszor van hígabb székletem és bármikor tudok wc-re menni. Egy kiadósabb evészetet mindig a wc-n pihenek ki. És? Ilyen vagyok, ez nem halálos. Úgyhogy nyugodj meg, ha ennyi lesz minden egészségügyi problémád az életben, akkor hálát adhatsz érte.

2012. márc. 29. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mindenesetre nagyon kellemetlen. Való igaz, hogy már az ember megtanul vele együtt élni, ezért az első válaszolót is megértem, de bizonyos élethelyzetekben kellemetlen. Én a munkahelyemet veszítettem el emiatt (call center). Tényleg nehéz stresszmentesen élni, nekem az állattartás segít egy picit. Kutya, cica, degu. Úgy tudom teljesen nem lehet meggyógyulni, csak enyhíteni a tüneteket. Gyógyszert nem szabad szedni tartósan az egyébként is gyenge bélrendszerre. Használj folyadék alapú probiotikumokat. A hasmenés miatt sok vitamin nem tud rendesen felszívódni, a probiotikum pótolja ezeket. A kaukázusi kefír és az élőflórás joghurtok természetes probiotikumok. Jobbulást!
2012. szept. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!