Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fülcimpám tövében van egy...

Fülcimpám tövében van egy gyulladt csomó, mi lehet ez illetve várjak-e az orvossal?

Figyelt kérdés

Tegnap fedeztem fel este,kis nyomásra már fáj,belül van(bőr alatt),a felszínen lilás a bőröm.

Tegnapelőtt volt egy fülbevaló a fülemben és aznap este, meg tegnap, abban a hitben éltem,hogy attól gyulladt be,mert olyan érzés,még csodálkoztam is,hogy csak az egyik (a jobb).

Aztán este fürdésnél fedeztem fel,hogy nem is a lyukasztásnál fáj(ahol az ékszertől szokott),hanem bentebb,az arcom felé,pont a fülcimpám tövében.

Mit kezdjek Én ezzel ha nem akarok orvoshoz menni?

Ja és nemtudom lényeges-e, de ez a fülem mögött,már évek óta van egy "zsírcsomó" féle,az nem fáj. A másik fülemen semmi.

Tapasztalatok is jöhetnek. Köszönöm szépen!



2012. márc. 29. 08:28
 1/5 A kérdező kommentje:

Ahogy utánajárogatok a témának,lehet,hogy az is fontos,hogy torokgyulladásos nyavajám van már több mint egy hete.

Köszönöm.

2012. márc. 29. 08:34
 2/5 anonim ***** válasza:
nyirokcsomó lesz, vagy ilyesmi. ott nekem is szokott ilyen lenni, ahol írtad, de elmúlik magától.
2012. márc. 29. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem is volt! Ha begyulladt akkor már ne várj az orvossal! Egyébként orvosa válogatja, hogy milyen kezelést javasol. Van aki csak megvágja és kinyomja a gyulladást, de akkor járhatsz többször, mert a gyulladt genny újra termelődik, aztán elmúlik idővel a gyulladás, de a mirigy/ciszta ott marad, idővel meg újra begyullad!

Nekem kivágták sebészi úton, kb.15-20perces beavatkozás, de inkább ezt javaslom, a "nyomkodós" megoldás csak időhúzás. Egyébként én akkor jöttem rá, hogy ez mennyire gyakori az embereknél, amikor elkezdtem vele dokihoz járni.

2012. márc. 29. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Erre Én már most rájöttem,hogy nem Én vagyok az első!"Hál'a jó égnek!":) Sokan írják,hogy egy ilyen megbetegedés végződhet ilyennel,ez a vírusos valami ami Nekem is van/volt és sokaktól hallom,hogy magától elmúlik. Úgyhogy Én most inkább megvárnám ezt.:) Igaz azért félek meg idegesít,de várok még vele,hogy alakul.

Köszi a válaszokat!:)

2012. márc. 29. 09:13
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem furunkulus-hoz hasonló kúpokat eredményez a lupuszom, fertőző anyag nélkül én ezeket kinyomkodom, először ennek véltem a cimpacisztát is, és kinyomtam ugyanúgy. Bár fájdalmasabb volt és csúnyább lett, mert vastag a bőr. Mégis 3 nap alatt meggyógyult.


34/F

2023. szept. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!