Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Forró olajjal leégettem...

Forró olajjal leégettem lábam.1 órányi hideg zuhany után még mindig ég. Piros. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 2. 13:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Ha hólyagosodik, lejön a bőr vagy ilyesmi, akkor menj vele orvoshoz.


Patikába lehet kapni égési sérülésre krémeket, azok nagyon jók ilyenre.

2012. ápr. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

mekkora felületen?


nem szabad hideg vizet max a testhömérsékletnél 1-2 fokkal hidegebbet ráfolatni, mert a kihülés egy nagyobb felületnél nagyobb veszély mint maga az égés. Az égési sérülés is höt ad le még körbe lehüteni a testet akár kritikus kihüléshez is vezethet. ha nagyobb mint egy tenérnyi folt akkor rögtön orvoshoz, ha kisebb, akkor lehet a patikákban kapni égesre sok mindent.

2012. ápr. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
A Panthenol nagyon jó égésre, de ha csúnyább az égés, akkor nem árt orvoshoz menni vele.
2012. ápr. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 egyszomorulélek válasza:
0%
kend be vazelinnal xdxdxd
2012. ápr. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
16%
Ilyen esetbe a hatásos praktika a tejföl.Kend be vele vastagon,erős gyulladás csökkentő hatása van!
2012. ápr. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Nagyobb, mint tenyérnyi. jéghideg vizet engedtem rá.De kib.szottul fáj. Kb 1 óra múlva hazaérnek a szüleim, ha úgy van akk doki. De sztem nem akkora a gáz, csak nagyon ég.
2012. ápr. 2. 13:57
 7/18 anonim ***** válasza:

El tudsz mennei a rendelőbe, a sebészetre?

- baleseti sebészetre kérj számot - biztos, jobb dolgot tudnak rá a hideg víznél.

2012. ápr. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

2 tenyérnyinél is nagyobb?


akkor hívj nyugodtan mentöt, azok ellátnak.

ha azért annál kisebb, akkor folyas rá vizet de csak kicsit hidegebbet mint a tsted, ne jéghideget, hívd fel anyádat hogy haza fele hozzon égésre valamit a patikából, de ha 2 tenyérnyinél nagyobb hívj nyugodtan mentöt.

2012. ápr. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Én nem hívnék ilyen miatt mentőt. Majd hazaérnek a szülei nemsoká és elmennek. A mentőre másol, súlyosabb helyzetben lehet szükség!
2012. ápr. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
nem fogok mentőt hívni,de a balesetire lehet, h benézünk. Nagyon ég már 2 órája
2012. ápr. 2. 14:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!