Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Meddig tart a fitymaszűkület...

Meddig tart a fitymaszűkület vagy fitymafék orvoslása?

Figyelt kérdés
A körzeti orvoshoz fáradtam be épp beteg voltam, és szóba hoztam neki ezt a dolgot is mert zavar.Ő azt mondta hogy majd legközelebb menjek be és ad beutalót rá.Azt mondta hogy a fitymafékemmel van a baj mert merev állapotban nem engedi kellő képp hátra csúszni a bőrt de én szűkületre is gyanakszom mert ugyanakkor a bőr is feszül körülötte de ez lehet hogy abból eredő.Nem tudom.És remélem ez nem sok időt igénybe vevő folyamat...mert semmi esetre sem vagyok hajlandó ott maradni csak menni és jönni akarok.Ezért reménykedem abban hogy hamar megoldható probléma.Válaszotokat előre is köszönöm!
2012. ápr. 3. 23:42
 1/2 anonim ***** válasza:
felnőtteknél 1 napos sebészet aztán naponta kell kötözésre járni....
2012. ápr. 4. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

ha tényleg szükséges a műtét, azt ambuláns beavatkozással elvégzik (én csak azért tudom, mert nekem most volt): bemész, ha sorra kerülsz betolnak, műtét, utána fél óra megfigyelés és hazaengednek.

Kórházfüggő a műtét jellege: van lézeres műtét is magánrendeléseken borsos áron, viszont engem TB-sen műtöttek (tehát ingyen), és valami elektromos szikével végezték a műtétet, ami a lézerhez hasonlóan nem eredményez vérzést, varratok sincsenek, mert egyből összerakja a vágás helyét (nálam a féket teljesen elválasztották a makktól, mert elvileg így lesz teljesen problémamentes). Engem így műtöttek és csak akkor kell visszamennem, ha begyullad, vagy valami probléma van. Még kötést se tettek rá, mert nem kellett.

Ez persze kórház függő, de az orvos nyilván urológiára utalt be, ott mindent meg tudsz beszélni az urológus szakorvossal, azt is, hogy ő milyen módszerrel végzi a műtétet.

Nekem is volt/van egy kis szűkületem is, de nem engedtem először a körülmetélést, mert lehet, hogy ezzel a műtéttel az a probléma is megoldódik. Az orvossal kell tisztázni mindent.

2012. ápr. 18. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!