Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nőgyógyász felírja nekem a...

Nőgyógyász felírja nekem a Cypromixet?

Figyelt kérdés

Hormonproblémákra kéne(szőrösödés,problémás bőr).Fel fogja nekem írni ha elmondom neki a panaszom?

Nem fogamzásgátlás céljából kéne,hanem mert elég erősek a tüneteim és úgy hallottam,hogy ez egy jó gyógyszer.


2012. ápr. 5. 20:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Azért ennek nagyon nem úgy kellene mennie, hogy "ezt és ezt a gyógyszert szeretném, mert azt hallottam, hogy jó, tessék felírni".


Komolyan nem értem az embereket. Ha az orvos felír nekik vmi gyógyszert vizsgálat után, akkor az istenért sem szedik be, hanem idejönnek kérdezősködni, hogy jó-e.

De ha vki mondja neki, hogy ez meg az a gyógyszer neki jó volt, rögtön fel akarják íratni.


A Cypromix olyan, mint a Diane (tul.képp ugyanaz más néven). Egy igen erős antiandrogén gyógyszer, ami annyit jelent, hogy csökkenti a szervezetben a tesztoszteron szintet. Mivel az antiandrogén komponense egy gesztagén, ha melléraknak ösztrogént (ahogy a Cypromixben van), akkor fogamzásgátlóként is működik.


Csak mondjuk a többi kombinált tablettával szemben ebben a gyógyszerben majdnem kétszer annyi ösztrogén van, ami a fogamzásgátló mellékhatásainak és szövődményeinek nagy részét okozza. Így sokkal több mellékhatás fordul elő mellette, valamint jobban hajlamosít trombózisra is, ill. a májat is jobban károsítja.


Emellett ez egy TÜNETI kezelés. Nem szünteti meg az okot. Amíg szeded a gyógyszert, addig nagy vszínűséggel (nem minden esetben egyébként..) csökkenni fog a szőrösödés és a pattanások, de abbahagyás után ált. visszaáll az eredeti állapot, sőt, sok esetben még rosszabb lesz.

Emellett nagyon szépen szét tudja cseszerinteni a ciklust is.


A magas tesztoszteron szintnek ezer meg egy oka lehet.

Nem a tüneteidre kellene kérned vmi szomszéd által javasolt igen erős gyógyszert, hanem normálisan kivizsgáltatni a problémádat és azt kezelni, különben lehet, hogy később még rosszabb lesz, mint most.

2012. ápr. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Jah és fél éves kúrát szoktak csak javasolni, ha több ideig fennáll a probléma, akkor folyamatos májfunkció ellenőrzés mellett lehet tovább szedni.
2012. ápr. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!