Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha bőrgyógyászhoz megyek...

Skarma kérdése:

Ha bőrgyógyászhoz megyek azzal, hogy cypromixet szeretnék, akkor azt felírja nekem? Vagy ő eldönti, hogy mi a jó? Mennyibe kerül maga a vizsgálat?

Figyelt kérdés

És ha felírja, akkor a nőgyógyász megvizsgál, vagy csak simán odaadja? (kifejezetten cypromixet szeretnék, mert nagyon jókat hallottam róla és ugye egyben fogamzásgátló is)

Ha a nőgyógyász megvizsgál, akkor mit csinál velem? (még sosem voltam, és még nem is szeretnék menni... szűz vagyok)


Előre is köszi a válaszokat.


2012. febr. 8. 13:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Itt az probléma hogy úgy akarod felíratni hogy jókat hallottál róla!Lehet hogy pont neked nem lesz jó.Azért van sok gyógyszer hogy lehessen változtatni ha valamelyik nem válik be.
2012. febr. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Belarát szedtem a bőröm miatt, de nem vált be, visszamentem a bőrgyógyászhoz, és ő felírta a Cypromixet. De nehogy azt hidd, hogy olyan jó, elég rosszakat hallottam róla. A bőrre ugyan jó, de sokáig nem szabd szedni. Én is csak egy évig szedtem, de többet soha nem akarom, nagyon erős gyógyszer.
2012. febr. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Normális orvos nem ír úgy gyógyszert, hogy ne vizsgáljon meg!
2012. febr. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kb. másfél éve - elvileg - kötelező fogamzásgátló felírása előtt a vérvétel, tehát el kell, hogy küldjön laborba. Ráadásul, mivel a Cypromixet nem fogamzságtálás, hanem pattanások, túlzott szőrösödés, stb. hormonterápiájának céljából írják fel, így egészen biztos, hogy csak indokolt esetben és alapos vizsgálat után fogja felírni (teljes vérkép + női nemi hormonok és májfunkció). Ha szűz vagy, akkor a nőgyógyász ennek megfelelően vizsgál: egy vattapálcikával kenetet vesz, illetve ujjal vagy egy speciális, világító mikroszkópos eszközzel kívülről néz be a hüvelyedbe és úgy vizsgál, hogy közben nem sérti meg a szűzhártyádat. Ilyenkor mindenképpen a vizsgálat előtt kell jelezned az orvosnak, hogy még szűz vagy, mivel teljesen más vizsgálati módszert használnak!
2012. febr. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!