Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi a legjobb módszer arra,...

Mi a legjobb módszer arra, hogy leszokjon az ember a körömrágásról/kapirgálásról?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy borzalmas rossz szokásom, amiről már nagyon régen le szeretnék szokni, de mindig visszaesek. Azt hiszem a stressz miatt van. Ha valaki felmérgesít vagy izgalmi / stresszes állapotba kerülök, észre sem veszem már és az ujjaim körül lévő bőrkét kapargászom általában sebesre. 21 éves vagyok, tehát eléggé ciki.. Sokszor elhatároztam már, hogy leszokok erről, mert már unom, hogy nem tarthatom a kezem úgy, ahogy kényelmes lenne vagy szeretném, mert annyira szégyellem. Ha valakinek van bármi ötlete, ami bevált, legyen szíves velem megosztani. (Az agyturkász nem játszik!)

2012. ápr. 7. 18:30
 1/7 anonim ***** válasza:
tetess rá porcelánt, akkor nem tudod rágni és leszoksz róla 2 hét alatt
2012. ápr. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
de én a bőrömet piszkálom :( Nem sokra mennék a porcelán műkörömmel..
2012. ápr. 7. 18:39
 3/7 anonim ***** válasza:

a bőrt az ember először is kezeli, visszatolja, levágja.akkor nincs mit piszkáélni rajta,mert nincs ott.

Ezt a műkörmös is megcsinálja. És a porcelántól nem férsz hozzá a bőrhöz

2012. ápr. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm, lehet, kipróbálom
2012. ápr. 7. 18:43
 5/7 anonim ***** válasza:

nekem csak a körömlakk segített. Szépre kilakkoztam és nem volt szívem tönkretenni.

Amikor tövig van vágva és festetlen, még ma is rágcsálom. De ha ezt elhagyod, akkor másra fogsz rászokni, én most a számat rágcsálom :(

2012. ápr. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
már próbáltam azt is, hogy radírt kapirgálok, de azt magammal kéne hordanom minden nap, mindenhová
2012. ápr. 7. 18:56
 7/7 anonim válasza:
Én 8 évesen szoktam le csak elhatározás kérdése, hordj magadnál körömcsípőt és ink azzal szedd le a fölösleget.
2012. ápr. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!