Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha asztmás vagy, hány évesen...

Ha asztmás vagy, hány évesen derült ki, és hogyan?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 7. 18:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Az asztma egy fulladásos betegség, lehet öröklött is, vagy ha valaki megfázik, tüdőgyulladást kap maradhat vissza asztma jellegű betegség. Te hát születéskor vagy akár mikor kiderülhet, jelentkezhet. Ködös nedves párás levegő vagy poros levegő, de a túl száraz levegő sem nem jó az asztmásoknak. Nekem anyukám beteg, már 40 éve asztmás, és érdekes mert az immunrendszer az ilyen betegeknek erősebb mint az átlag.(az öcsém az után született és örökölte, kigyógyulni nem lehet belőle, de jól el lehet vele élni)
2012. ápr. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én kb 16-17 voltam. Egyik nap éreztem, hogy nem kapok levegőt, kiálltam a teraszra és vártam, hogy jobb legyyen! Hívtam a szüleimet, azt kérdezték ideges vagyok-e? Igyak egy nagy pohár vizet, maradjak levegőn!

Nem enyhült.. valószínüleg az ijedtség is nagy volt. Elmentem orvoshoz, ott szintén idegi alapon gondolták, pár hónapra rá kiderült, hogy asztmás vagyok.

Nekem se fog már elmúlni soha, viszont én nem szeretem és érzem, hogy az vagyok, főleg a nagy melegek idején.

2012. máj. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
4 évesen derült ki, amikor egyszer annyira rosszul lettem éjszaka, hogy borzalmas. Kijött az ügyelet, ő beutalt a Jánosba röntgenre, aztán fel a nem tudom milyen hegyre az allergiavizsgálatra. 15 éve "boldogan" megélünk egymással :)
2012. szept. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!