Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 19 éves fiú vagyok, és minden...

19 éves fiú vagyok, és minden bizonnyal pánikbeteg. El tudok e ájúlni? és hogy mennyi ideig tart ebből kigyógyúlni?

Figyelt kérdés
3 éve nem tudok elfelejteni egy lányt, még sem az orvosnak, sem a szüleimnek nem mondtam el, de fojton ezen kattog az agyam 7 hónapig kellett járkálnunk anyával mindenféle vizsgálatokra. Már nem bírom nagyon kemény. a kűlső, és belső tényezők is megromlottak az életemben nem tudom van e kiút ebből. frontin nyugtatót írt fel az orvosom, felet reggel, felet este kell bevennem. most is picit megfeledkeztem róla, hogy még nem vettem be az esti adagot, és ahogy az ágyról felálltam, egyből rosszul is lettem azt mondják, hogy nem lehet elájúlni, de szerintem nagyon is el lehet ájúlni és nagyon félek. Én azért nagyon nehezen még emberek közé tudok menni, nem arról van szó hogy rettegek az utcán vagy a tömegben, de ez kiszámíthatatlan és egyre jobban félek. pont olyan érzés tör rám, mint mikor egyszerre sok vért vesznek tőlem. a fejemben nyomást érzek, a mellkasom erősen szorít, szédülök. Mindíg hü**ének néztem azokat az embereket akiknek pszichológushoz kell járni, vagy pánikbetegek és most tessék ki tudja meddig fogok ettől szenvedni. Az a fura, hogy amikor a gyógyszerem beveszem, máris elmúlik utána egy 2-3 perc én nem hinném hogy ilyen gyorsan elkezd hatni a gyógyszer hihetetlen, hogy az agy ilyeneket tud generálni a testben. De néha meg bebeszélem magamnak, hogy valami sokkal komolyabb problémám van ami ezt kiválthatja. Egyre jobban félek attól, hogy valamikor a vonatállomáson a tömegben elájulok, és fojton ezen kattogok. Ráadásúl mostanában egyre agresszívabb, idegesebb, és gyűlölködő vagyok az emberekkel.Tudom, én magam tudok segíteni a legtöbbet magamnak és próbálnék is, de kikészít elveszi mindentől a kedvemet. Nagy álmom volt a motorozás komolyabb motorokkal, hát szerintem így elfelejthetem még a jogsit is nemhogy a "komolyabb" motorokat. Sokat olvastam erről a betegségről, és ahogy láttam tönkreteszi az emberek életét, de az enyémet nem fogja azt nem engedem. Egyedül az éltet, hogy egyszer majd lesz egy szép családom és velük élhetek boldogan. bocsánat ha valami értelmetlen dolgot írtam vagy helyesírási hibáim vannak, de gyorsn írtam.

2012. márc. 15. 20:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
szia! Nekem is volt ilyen,de én viszonylag gyorsan kigyógyultam belőle,ugyanis összejöttem egy hozzám illő fiúval.És miden addigi problémám megszűnt.Gondolom ez betudható a nyugalomnak.Úgyhogy én azt tudom mondani,hogy gyere össze egy normális,kedves lánnyal,akivel ugyanúgy szeretitek egymást.
2012. márc. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

"Nincs reménytelen eset, csak rossz terápia."


Szendi Gábor pánikról szóló könyvét mindenképp olvasd el.

[link]

2012. márc. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

"ahogy az ágyról felálltam" - ez egy kis alacsony vérnyomástól is lehet- ha fekvésből hirtelen felpattansz- elszédülhetsz..

Nem látom itt, mi az, ami éltet.. Mit szeretsz? Mit tanulsz? Mi szeretnél lenni? Valamiben mélyedj el, a lány-ügy majd alakul. Ha "kattog az agyadban" valami ? hát foglalkozz valmivel, ami érdekel, nem lesz ideje "kattogni". Jó lenne vegyszer nélkül felülkerekedned, mert a gyógszerfüggőség nem jó, egyre erősebb kell. Próbálj meg magadtól urrá lenni a helyzeteden, talán rá is jössz, nem is olyan rossz az. A föld 7 milliárd élő embere küzd, tanulással, munkával, a világ megismerésével.. és sokkal nehezebb helyzetűek is urrá lesznek a nehézségeken.. Fel a fejjel!

2012. márc. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
És próbálj meg olyan barátra találni,akivel jól ellehet beszélgetni.
2012. márc. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen hogy válaszoltatok, megfogadok mindent amit írtatok. Szendi Gábor könyvét már töltöm holnap elkezdem olvasni. Első válaszoló, igen igazad van egy lány kellene, aki szeret, csak ebben az állapotban elég nehéz ez a lány dolog de ígérem megteszek minden tőlem telhetőt.Igazatok van.
2012. márc. 15. 22:11
 6/11 Diavolino44 ***** válasza:

Pánikbeteg vagyok én is nekem 23 évesen jött ki először.

Elég sok mindenre rájöttem azóta:

- első és a legfontosabb kell választanod egy személyt akiben 100%ig megbízhatsz. s neki öntsd ki minden egyes gondodat. (Én akkor anyámat választottam.) Nagyon nagyon fontos hogy olyan személy legyen akiben megbízol!!!

- Nem is értem, vagy csak elfelejtetted leírni hogy kaptál-e citalopramot vagy egyéb depresszió kezelésére használható gyógyszert. Ha nem akkor menj vissza a dokihoz rúgd seggbe, s kérd a bogyót. Ennek a gyógyszernek sajnos kell 2-3 hét mire elkezdd kicsit is hatni.

(Én UK-ban élek s itt például drognak minősül az amit te is szedsz s a doki csak pár szemet írhat fel havonta.)

- Autogén tréning ezzel lehet tünetmentessé válni. Nézz ki a lakóhelyedhez legközelebbi tréninget. Ne sajnáld rá a pénzt magadtól nem tudod megoldani, tudom mert próbáltam mindent! csak ez vált be.

Nagyon sz@r időszakokban néha előjön, pl. most kezdem újra a relaxációt mert lusta voltam gyakorolni.

2012. márc. 15. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Diavolino44 ***** válasza:

a harmadik válaszolónak üzenném ,hogy valószinű nem voltál soha pánikbeteg, enyhébb esteben talán megtudod oldani minden segítség nélkül, stresszhelyzetben lehetetlen akármilyen erős is vagy fejben.


Jah azt elfelejtettem írni, hogy mozdulj ki a négy fal közül mert azzal az agyadnak igazolod hogy van oka mitől félni. S hidd el egyre cifrább dolgokat fog kitalálni!!

2012. márc. 15. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
tuti el lehet ájulni belé,én már itthon majdnem összeestem,1mp-en múlt...fogadd meg amit a többiek írtak...kell majd egy lány is,de magadra is figyelj...:)nagyon nagyon nehéz,én ugyan így vagyok,csak zsibbad olyankor mindenem...a karom főleg,alig birok fogni.Nagyon nehéz legyőzni a saját elménket:S...de sikerülhet,túl kell lépni,ha normális életet akarunk élni.
2012. máj. 31. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
ha vannak barátaid, előszöris velük próbálj meg találkozgatni, nevtdgélni, beszélt meg velük a bajaid, hülyéeskedjetek, nekem az segített, h viccesen fogtam fel, mondtam nekik, ha kifekszek akkor pofozzatok fel, nem lepődtek meg a kitöréseimen és elfogadták. persze ígyis nehéz volt kigyógyulni, sok gyógyszer,de már csak egyet szedek a cipralexet, az újafajta, bevált. visszatért az életerőm, pedig 4 éve voltam pánik beteg, nekem is egy srác miatt keződött, a megfelelni vágyás, egyre lentebb süllyedtem, időbe telt mindig kimászni belőle,de mostmár önző vagyok és szrok bele mindenbe és így könnyebb. ha kifekszel v szarul leszel valahol, akkor ez van. nekem gyomoridegem volt és volt, h az utcán hánytam el magam. de nem törődtem vele. mintha ott se lennék
2012. jún. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Írtam már, de spam-nek vették, mert linkeltem is... próbáld meg az autogén tréninget! Google segít :)
2012. jún. 22. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!