Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyivel kevésbé hatásos/egés...

Mennyivel kevésbé hatásos/egészséges a normál gyaloglás a futásnál? Hideget, vagy meleget visel el jobban a szervezet?

Figyelt kérdés

Hideg/meleg kérdésnél (hónapokon át) napi 5-10 óra ülőmunkára, (kinti és) főleg benti 10-12 illetve 35 celsius fokra gondoltam.


Gyaloglásnál mennyi az a napi táv, mely az ülőmunka káros hatásait kompenzálná?



2012. ápr. 11. 00:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Napi félóra erős gyaloglás (angolul power walkingnak hívják) már jó. Ha csak sétálsz, az is több a semminél, valamit az is használ, de kevesebbet.
2012. ápr. 11. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 intrepid ***** válasza:
Ha akkora távolságot gyalogolsz, mint amennyit futkároznál, (nem idő - távolság) akkor hasonlíthatóan tettél az egészségedért. Azért nem ártana néha 120as pulzust csinálni futással magadnak. Öt kilométer, ez egy óra határozott gyaloglás. Kényelmes, sportos cipőben. Később, ha rájössz a dolog ízére, magadtól is emeled a távolságot úgy, hogy nem tart tovább, mert gyorsabban haladsz. Formás feneket csinál.
2012. máj. 8. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
egészségesnek a séta is egészséges, de ha már kalóriát is akarsz leadni, akkor ajánlatos növelni a tempót. szerintem a hideget jobban viseli a szervezeted ha futsz, nem tudom, hogy a sétánál is ugyanígy van-e. az viszont tuti tipp, hogy ha valami hideget fogsz a kezedbe futás közben növelni fogja a teljesítményedet.
2012. máj. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Amit én olvastam cikkeket, azok szerint ez nem így működik. Minden órában fel kéne kelni, és 5-10 percet sétálni mielőtt visszaül az ember. Én képtelen vagyok ennyi megszakítással dolgozni, nem tudom más hogy van vele, vagy egyáltalán hogyan lehet ezt tartani. Egyáltalán nincs is nagyon hol séltálnom. Húzzak cipőt, menjek ki vagymi?


Én 2-3 naponta futok 10-15km-t olyan 1-1.5 óra alatt, attól függ, hogy meg akarom e erőltetni magam. Na legalábbis szeretnék ennyit, de nem mindig jön össze. A gyaloglással nincsenek nagy tapasztalataim, valamiért sokkal könnyebben megfájdulnak tőle az ízületeim, mint a futástól, talán mert hosszabb ideig terhelem őket, passz.


Amit még olvastam, hogy napi 10.000 lépés az ajánlott, ez szerintem irreális, mármint nálam ezt még a 15km-es futás sem fedezi, bár egy újabb mérést talán megér a dolog, lehet, hogy rosszul emlékszem.

2015. ápr. 25. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!