Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet valami bajom ha átakarok...

Lehet valami bajom ha átakarok szokni a bal kézről jobbra? 15/F

Figyelt kérdés

2012. ápr. 11. 22:47
 1/10 anonim ***** válasza:

"A balkezesség nem megszokás, hanem biológiai alapokon nyugvó, a balt a jobbal szemben előnyben részesítő kézhasználat."


"A pedagógia mai álláspontja szerint balkezes gyereket „átszoktatni” szigorúan tilos. Már a magzati korban eldől, hogy melyik agyfélteke lesz a domináns és ennek a megváltoztatására tett kísérlet súlyos zavarokhoz vezethet. Ilyen például a dadogás, olvasási- (diszlexia), írási- (diszgráfia), számolási (diszkalkulia) nehézségek, magatartásbeli problémák, egyensúlyzavar, könnyen veszíthet magabiztosságából és egyéb lelki problémák alakulhatnak ki. Átszoktatás helyett inkább segíteni kell a gyermeket, például az írástanulásnál meg kell mutatni neki a megfelelő technikákat (hogyan formálja a betűket, számokat stb)."


15 évesen szerintem nem fog menni már. Hogy mi lehet belőle, azt nem tudom, mert nem vagy már kisgyerek, de az tuti, hogy sokkal lassabban és csúnyábban, esetleg több hibával is fogsz írni, ügyetlenebb leszel (ami balesetveszélyes is lehet), stb.

2012. ápr. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

tehát nem járna sok jóval csak 1-2 ok amiért átakarok szokni

nem szeretem hogy balkezes vagyok próbáltam átszokni de nem ment ezé kérdeztem hogy lehet-e gond belőle de hátha sikerül átszokni

2012. ápr. 11. 23:06
 3/10 anonim ***** válasza:

Semmi bajod nem lesz tőle, maximum nem sikerül.

Én jobbkezes vagyok, és gimis koromban törés miatt két hónapig gipszben volt a jobb kezem. Simán megtanultam bal kézzel írni. Kezdetben lassan ment, és csúnyán írtam, aztán belejöttem. Azóta persze megint a jobb kezemet használom, de néha szórakozásból szoktam bal kézzel írni, és teljesen olvasható úgy is az írásom.

2012. ápr. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
hát remélem sikerül átszokni de jó hallani hogy valakinek sikerült
2012. ápr. 11. 23:21
 5/10 anonim ***** válasza:

Miért akarsz átszokni?

Csak kíváncsiság :)

Én is át akartam szokni bal kézre egy időben, de akkor még nagyon kisgyerek voltam :)

2012. ápr. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én balkezes vagyok, és nagyon jó ez nekem. Egyetlen dologban érzem a hátrányát, hogy ollóval nehezebben tudok bánni. Ugyanis az ollók kimondottan jobbkezeseknek készültek.
2012. ápr. 12. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
utolsó előtti hát csak szimplán nem szeretek bal kezes lenni utolsó előtti jó neked hogy te elfogadtad de én nem akarom elfogadni
2012. ápr. 12. 13:22
 8/10 anonim ***** válasza:

6.

Van balkezes olló, nekem is van egy, kézimunkaboltban vettem. Én jobbkezes vagyok, csak hát meg sem fordult a fejemben, hogy van balkezes olló is, és csak itthon tűnt fel rajta a "left-hand" felirat. Nem is áll kézre, sosem használtam. Ha adsz egy címet, elpostázom neked ingyen, legalább nem foglalja a helyet.

2012. ápr. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Én is balkezes vagyok. Nem tudom miért, de rohadt büszke vagyok rá és imádom, ha valaki balkezes. Mindig figyelem.

ÁT NE SZOKJ!

2012. ápr. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ez fura valaki szeret balkezes lenni kihitte engem is meglehet még lepni
2012. ápr. 13. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!