Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kiskoromban át lettem szoktatv...

Kiskoromban át lettem szoktatva bal kézről jobbra, ez okozhatja a szinte olvashatatlan külalakot?

Figyelt kérdés

Anyám ágáról mindenki jobb kezes volt és ezért átszoktatott jobb kézre, de így még néha én sem tudom kiolvasni mit is írtam...

Érdemes lenne megpróbálnom most nyáron visszaszokni? Ha igen hogy javasoljátok, hogy érhetem el azt hogy folyton csak a bal kezem használjam? Ennél jobb helyet sajnos nem találtam kérdésemnek, remélem nem baj.


2008. jún. 4. 18:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Anyukád elég rosszul döntött, hogy átszoktatott. Hány éves vagy? Csak a külalakkal van gond, vagy az olvasás és a számolás is nehezebben megy?

Mindenképpen érdemes lenne megtanulni bal kézzel is írni, mert úgy javul a külalakod... még ha más tevékenységet nem is a bal kezeddel csinálsz, az is jó. Nekem pl van olyan kisfiú ismerősöm, aki átszoktatott balkezes volt, de sok gond volt abból, hogy számolni nem tudott. Aztán amikor rájöttünk, hogy ő igaziból bal kezes, próbáltuk visszaszoktatni. Így most magyar órán jobb kézzel ír, viszont matekon csak bal kézzel és azon is számol.

Nem értem, hogy a szülők miért szoktatják jobbkézre a balkezes gyereküket. Már kimutatták, hogy ebből rengeteg probléma van kamasz, ill. felnőtt korban.

2008. jún. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igazából csak a külalakkal van gond, irodalom tanár is többször megjegyezte, sőt néha jegyet is levont miatta -.-', egyébként 17 leszek
2008. jún. 4. 18:55
 3/7 anonim ***** válasza:
82%

Az első hozzászóló vagyok...

Akkor szerencsés vagy, hogy nem volt más problémád. Amúgy átállni sosem késő. Egy próbát megér, és ha sikerül még a jegyedből sem von le a tanár :-) Kitartás!

2008. jún. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, jól fog jönni, na de mégis hogyan kivitelezzem ezt? Mondjuk gumit kötök a jobb kezemre, és ahányszor azzal csinálok valamit meghúzom, majd elengedem, tehát fájdalommal szokassam magam át, vagy valami mást javasolsz?
2008. jún. 4. 19:03
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én maradtam balkezes nem próbált meg senki átszoktatni elvégre egyik nagyszülő rokon is balkezes. Én 17 vagyok, lány. Annyira csúnyán írok, hogy egyik tanárom ráírta a dogámra, ha mégegyszer így merek írni 1est ad. Nem tudom miért kell ezt csinálni senki sem tehet róla, hogy hogy ír. Régen nem mondom, hogy szépen, de olvashatóan írtam. Nem tudom mi történt velem.

Szerintem ha kiskorod óta jobb kézzel írsz már maradj annál. Ha csak nemrég akkor írhatsz végülis mind a kettővel, de visszaszokni is bonyolult lehet az agynak.

2008. jún. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is ugyanígy jártam, 3 évesen átszoktattak balról jobbra, mert nagyanyám buzgón vallásos volt, és mindig azzal fenyegetett hogy pokolra kerülök:) Ahoz képest elég nagy ateista lettem de ez már más téma..:)

Tudok írni jobb és balkézzel is, egyenes vonalakat is húzni, és ugyanúgy rajzolni. (igaz ballal lassabban, de nem rondábban) És sok midnent ballal csinálok, pl cigizek vagy kisebb tevékenységeket. Én a helyedben úgy kezdenem az átszokatást, mint általános elsőben, amikor a gyerekek írni tanulnak. Emlékezz vissza hogy tanultál írni - először formákat rajzolj, kör, kocka, egyenes és hullámos vonal, aztán jöhetnek a számok, majd betűk, aztán a folyamatos írás. ha tudsz majd folyamatosan írni, szerintem az agyad rá fog állni annyira, hogy a mozdulatokhoz is a bal kezedet használd. Amíg nem megy, pedig próbálj odafigyelni rá.

2008. jún. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

szia!

az én anyám is balkezes volt és az annya átszoktatta jobb kézre ezáltal ö is rondán ir ,de az az érdekes ,hogy ez az egész talán rajtam "csattant" a legjobban,mert én balkezes vagyok,és fodrász de a bal kezemmel ne mtudok hajat vágni csak a jobbal ,és sok mindent a jobbal csinálok,kivéve az irást,de az is elöfordult már,hogy észre se vettem ,mikor anno a táblára jobb kézzel irtam.szerintem nem baj ha jobbkezes maradsz csak probálgasd néha a balt is,igy mindkettö kezedet tudod majd használni,mint ahogy én is ,jo dolog hidd el:)

2008. jún. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!