Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kórházi ellátásról, betegjogok...

Kórházi ellátásról, betegjogokól szeretnék kérdezni?

Figyelt kérdés

A nagymamám kórházba került, idős de mozgékony és teljesen tudatánál van...A kórházban egész egyszerűen bepelenkázták, hogy ne járkáljon.De mivel teljesen ép a tudata illetve járóképes is, csak legyengült a szervezete ezért kiakart menni Wcr-e.a mosdóban elesett több helyen megütötte magát, tüdőgyulludást kapott és nem a kórházi személyzet talált rá, mindezt azért mert nem katétert kapott hanem pelenkát.Most sokkal roszabbul van mint volt, de a betegségét még mindig nem derítették ki...

Kérdésem az lenne, a kórházban joguk van bepelenkázni egy idős embert csak azért, hogy ne legyen vele gond?Miért nem katétert kapott? Előre is köszönöm a válaszokat



2012. ápr. 12. 19:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem, ezt minden bizonnyal nem tehették volna meg. Szerintem forduljatok a betegjogi képviselőhöz.
2012. ápr. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A katéter azért elég veszélyes dolog ám.

Szinte garantált a komoly húgyúti gyulladás, így csak indokolt esetben katétereznek. Nem azért kapott pelenkát, hogy ne legyen vele gond (a katéterrel se lett volna több gond, mint egy pelenkával, sőt a személyzet szerintem szívesebben cserél egy zacsit, mint egy koszos pelenkát..), hanem mert eü okból úgy gondoltál, hogy jobb a pelenka.

Az viszont nem normális, hogy nem vették észre, hogy kint császkál a folyosón, vagy hogy nincs a szobájában.

2012. ápr. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, azért tették rá a pelust, hogy ne legyen gond vele...a nővér mondta..majd hozzátette mármint a járkálás szempontjából hiszen nem kisérgethetik, ami igaz viszont így sokkal jobban igyekezett kifele, mivel nem akart maga alá, hogy utána benne feküdjön szerintem ez normális. Mármint ezért lesz szobatiszta az ember.. Nem tudom mit csinálunk szegénnyel mert ő hazaakar jönni és mi is hajlunk erre a dologra, csak azt is mondták, ha hazamegy legközelebb nem látjuk olyan szívesen.. Mégegyszer köszi a válaszokat
2012. ápr. 13. 07:35
 4/4 anonim ***** válasza:

"azért tették rá a pelust, hogy ne legyen gond vele...a nővér mondta..majd hozzátette mármint a járkálás szempontjából hiszen nem kisérgethetik,"

Ez teljesen érthető. Tudom, biztosan megalázó egy pelenka, ha te magad úgy érzed semmi bajod, és rádrakják.

Viszont az tény, hogy a katéter nagyon nem egészséges. Ilyen esetben tényleg pelenkát kell használni.

2012. ápr. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!