Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék könnyen leszokni...

Hogyan tudnék könnyen leszokni a körömrágásról?

Figyelt kérdés

Kb. 2 éves folyamatosan rágom a körmöm. Egyszerűen nem megy a leszokás. Még azt sem mondhatom, hogy nem is akarok, mert igenis meg akarok szabadulni ettől a rossz szokásomtól. Valaki nem tudna egy egyszerű és könnyű módot? Köszönöm szépen előre is!

12/L



2012. ápr. 13. 21:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Én vagy 15 évig rágtam a körmöm, szóval pontosan tudom, milyen nehéz leszokni róla. Fájt, vérzett, ronda volt... és mégis.

Tudod, mikor szoktam le? Amikor egyszer körömrágás közben letört az alsó fogamból egy darab... Borzalmasan megijedtem, azóta is hiányzik belőle az a kis rész. :s

A körömrágás elvékonyítja a fogzománcot, amitől egyrészt könnyebben tönkre is megy a fogad, másrészt meg így járhatsz, ahogy én, hogy letörik belőle.

Én szerencsés voltam, mert nagyon pici darab tört le, ami ráadásul elölről nem is látszik. Rosszabb is lehetett volna...

Szóval, már csak ezért sem érdemes. :S


A másik: növeli a vakbélgyulladás veszélyét. Orvos mondta nekem, mikor megtudta, hogy rágom a körmöm...

2012. ápr. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ezeket a szokásokat nehéz abbahagyni, nekem pl az a mániám, hogy takarókból szedett bolyhokat görgetek a tenyeremben, meg piszkálom őket! Biztos ez sem normális, de mindig jobb mint ha cigiznék. :) Szóval lehet h neked is át kéne szoknod egy kevésbé veszélyes szokásra.
2012. ápr. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
kend be vmi olyannal amit utálsz. pl pirospaprika vagy nem tudom :D
2012. ápr. 13. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi szépen az értelmes válaszokat, de tényleg:)

1. válaszoló: Hát ez tényleg nem jó, de talán majd úgy sikerül leszoknom, ahogy majd erre a kis "történetre" gondolok vissza, amit most leírtál nekem. Úgyhogy neked még nagyobb köszönetem! :)

2012. ápr. 15. 17:03
 5/6 anonim ***** válasza:

szia:D

én is ugyanígy voltam..szintén 12 vagyok..nekem úgy sikerült hogy láttam osztályból más lányoknak milyen szép a körme és én is gondoltam kifestem:D de hát csutka körömre nem lehet lakkot kenni..ezért egyszer csak elhatároztam hogy nem fogok rágni.! használtam keserű lakkot csak azzal az a baj hogy vízzel lejön:S és kb. másfél hét után elég nagyra megnőtt és kifestettem:) sokkal jobb érzés így..nem kell mások előtt sem 'szégyenkeznem' hogy milyen csúnyák voltak a körmeim..sokkal ápoltabbnak érzem magam:D ha az segít kend ilyen erősítő lakkal:D vagy kend be most valamilyen színnel nálam az bevállt hogyha be van kenve lakkal akkor nem rágom:D

12/L

sok szerencsét:D

2012. ápr. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi :D
2012. ápr. 18. 17:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!