Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Elképzelhető, hogy nem gyógyul...

Elképzelhető, hogy nem gyógyult be a dobhártyám? Gyerekkoromban többször felszúrták.

Figyelt kérdés
Gyengébb a hallásom a többi embernél. Ha erősen fújom az orromat, mintha a füleimen is átsípolna egy kis levegő.

2012. ápr. 15. 16:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Azért szokták felszúrni (mostmár szerencsére egyre ritkábban,mert rájöttek,hogy sokkal kevesebbszer lenne valóban indokolt mint amennyiszer 10-20 éve csinálták)

,hogy a váladék ne átszakítsa a diobhártyát,hanem egy kis szúrt lyukon tudjon kiürülni. A szúrt lyuk hamarabb ,és kevesebb heggel gyógyul,mint a szakadt. De igy is hegesedik a dobhártya,sajnos ez sokszor ismételve halláskárosodást okoz. Egyébként honnan veszed,hogy gyengébb a hallásod a normálisnál? Csak akkor mondj ilyet ha rendes audiológiai vizsgálaton estél át.

2012. ápr. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, onnan veszem, hogy ha tévézek, rádiózok, nekem sokkal hangosabbra kell állítani, hogy jól értsem, mit mondanak.
2012. ápr. 15. 16:55
 3/5 anonim ***** válasza:
Ugyanez a gondom. Gondolj bele, öreg korunkra nekünk már csak ennél rosszabb lesz. Addig meg szörnyen kellemetlen, ahogy lecsesznek, ha nem válaszolok, vagy hangosabban hallgatok meg valamit. Nekem a tesóm tök jól alkalmazza ezt, hogy leépítse a kicsike önbizalmam is.
2012. ápr. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Arra is gondoltam, hogy zsírdugó van benne, amit talán ki lehetne mosatni orvossal, de attól tartok, hogy a dobhártyám lyukas és még nagyobb bajom lehetne...
2012. ápr. 15. 20:01
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem egyik fülemben egyáltalán nincs dobhártyám, a másikban meg cafatokban :( Nekem is van halláscsökkenésem, bár ezt a doki a gennyes középfülgyulladásra fogta és csak annyit csinált hogy leszivta a váladékot. De most sem hallok jobban! Visszamentem hozzá és fülcseppet(!) adott!! Amit csak ép dobhártyával lehet alkalmazni. Ezt vajon ő nem tudta?? Ááá. Dobhártya foltozó műtétre persze nem küldenek el. Én magánorvoshoz fordulok, talán nála több szerencsével járok. 24 éves vagyok, nem akarom elhinni hogy végleges hallássérültként kell leélnem az életem :(
2012. jún. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!