Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gondom van a Convulex nevű...

Gondom van a Convulex nevű gyógyszerrel és az egészségügyi ellátással. Mit tegyek? Valami működő alternatíva?

Figyelt kérdés

Anno egyszer abbahagytam, mert nem bírtam a mellékhatásait. Elhízás, hajhullás (most ezt nem tapasztalom szerencsére), alvási zavarok, gyakoribb vizelés (még ha leállok a koffeinről is), megnövekedett étvágy (és félelemből jól rázabálok, mert anno éhes voltam minden rohamom előtt), viselkedésbeli változások.

Az első epilepsziás rohamom akkor volt, mikor ki akartam menni a konyhába számítógépezés után, mert éhes voltam. Mostohaanyám azt hazudta a mentőknek, hogy a székről estem le a számítógép miatt, hátha örökre eltiltathat a csúnya gonosz számítógéptől, a mentősök ki sem kérték az én véleményem, a mostohaanyám gép közelébe sem akart engedni, a tévé meg teljesen oké volt. A többi a folyosón történt, egyik alkalommal a konyhában. Ez bizony nem neurológiai dolog lesz.

A második rohamom után további vizsgálatok jöttek (de semmi nem mutatott semmit), így Neurotop retardot kaptam... volna, de valahogy Convulex lett belőle. "Semmi gond, legalább nem kell féléves vérvizsgálat hozzá" - mondta az orvos, helyette jól elhíztam. Most nem attól fogok meghalni, hogy szétverem a fejem, hanem szívbetegségben. Egyszer leálltam a gyógyszerrel, sokáig nem volt gond, de mikor hazatértem albérletből, újra rohamaim lettek (mert mostohaapám szeret spórolni a kaján, ezért sokszor nem volt otthon elég étel). Az egyik rohamom után meg egyből elkezdték velem szedetni a gyógyszert ("úgyse lehet belőle baj"), aztán pár napig még a vizet is kihánytam, végül egy újabb roham keretében (amit szerintem a kimerültség okozott) úgy bevertem a fejem, hogy műtét lett belőle később.


Valami megoldás? Hogy és hol tudnék kikönyörögni egy olyan vizsgálatot, ahol azt néznék meg, hogy nem a vércukorszintemmel lenne-e a gond (éhség)? Semmi elvátozás nincs. Ezen kívül volt egy rohamom nemrég, mikor a gyógyszert szedtem, annyi, hogy előző nap elfelejtettem egy szemet és hasmenésem is volt.



2012. ápr. 18. 22:35
 1/1 anonim ***** válasza:

Az a baj szerintem, hogy abbahagytad a gyógyszert, utána pedig túl gyorsan (otthon, gondolom orvos nem látott) elkezdték veled szedetni. Jó lenne az a gyógyszer, (én is azt szedem gyerekkorom óta, csak a dózis változott) de rendszeresen kellene szedni.

Ha rohamod volt és rendesen szeded a gyógyszeredet, kontroll vizsgálatnál meg kellene említeni. Két lehetőség van: más gyógyszerre állítanak át, vagy emelik a jelenlegit (ez valószínű, mivel írtad, hogy híztál).

2012. okt. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!