Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi a különbség az alkoholista,...

Mi a különbség az alkoholista, alkoholfüggő és iszákos között?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 27. 13:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
71%
semmi
2012. ápr. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Kötve hiszem. Többször is hallottam már, hogy adott személyről mondják, hogy nem alkoholista, csak iszákos. Vagy csak alkoholfüggő. Feltételezem, hogy az iszákosság nem betegség, csak merő önfegyelmezési probléma. De kíváncsi volnék precíz véleményekre.
2012. ápr. 27. 14:01
 3/18 anonim ***** válasza:
83%
Aki alkoholfüggő az alkoholista! Azaz, aki függ az alkoholtól, az igenis alkoholista. Az iszákos az a szememben szintén az. Mert aki nem tudja kontrollálni az italozását, az mind függ tőle, tehát alkoholista.
2012. ápr. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Az alkoholizmus kialakulásához szükséges mennyiség és gyakoriság mindenkinél különbözik. Lényege az alkoholtól való testi-lelki függőség kialakulása, adott esetben – az alkohol hiánya esetén – elvonási tünetek megjelenése jelzi ezt a függőségi állapotot.
2012. ápr. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Semmi, mindegyik elviselhetetlen.
2012. ápr. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
81%

Az alkoholista és az alkoholfüggő ugyanaz, minden nap, rendszeres iszik, nem kell részegre innia magát, de fizikailag és pszichésen is függ az alkoholtól, alkohol nélkül elvonási tünetei vannak. Az iszákos nem napi rendszerességgel, de gyakran részegre issza magát, de nem függ fizikailag az alkoholtól.

Szerintem.

2012. ápr. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Nehéz kérdés. Nekem az alkoholista és az alkoholfüggő az ugyanaz. Az iszákos is kb ugyanazt jelenti, sztem nincs összefüggésben azzal, hogy mikor vagy milyen gyakran iszik, az alkoholista az egy hivatalosabb, formálisabb megnevezés, az iszákos pedig egy olyan köznyelvibb verzió, de nem érzek különbséget.

Egyébként ha már itt tartunk mi is az alkoholista. Mert pl mi is tanultunk anno suliban, hogy függ az alkoholtól, mindennap iszik, reggelente, ha kitisztul az éjszaka folyamán, akkor az első feles előtt remeg, rosszul van. Ez az egész kihat az életminőségére. De mi van azzal, aki nem függ fizikailag az alkoholtól, nincs meg a reggeli remegés, nem ideges ha nem iszik, de mégis szinte mindennap iszik 1-2 felest és 1-2 sört, néha berúgik, néha meg se látszik rajta, attól függ épp mennyi sikerült. De ezt mindig csak este, munka után, egyébként nem látszik rajta, ápolt, ad magára, nincs szétesve az élete annyira mint egy "klasszikus" alkoholistának, és van hogy napokig nem iszik semmit mégsincs rosszul. Nincsenek elvonási tünetei. Akkor ez mi? Ez is alkoholista kategóriába sorolható?

2012. máj. 6. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Én pl. este, a vacsorához(különösképpen,ha az melegvacsora: ilyenkor nyáron valami könnyü baromfi párolva,zöldségekkel, esetleg hal) mindig megiszom egy pohár sört, vagy egy pohár bort.Nem remegek érte, tudnék baracklevet is inni(nem egyszer azt is iszom,ha tudom,hogy dolgoznom kell még vacsora után - múltkor pl. épp a rendőrségre hívtak vacsi előtt pár perccel tolmácsolni, és eszméletlen ciki lett volna pont ott a yard előtt kicsit is ittas lenni),de olyankor jólesik. De mindig tudom a mértéket, vacsorához 1 pohár bor,és annyi.

Ezt nem nevezem iszákosságnak.


Iszákos az,aki napközben is elmegy sörözni, megnéz egy meccset, dumál a söntésben a haverokkal, mindezt napi rendszerességgel és minden ilyen dumálásnál megissza a magáét.(Napi 1-2 üveg sör, teljesen indokolatlanul, nem 30 fokos hőségben...30 fokban,meg afölött kőkemény fizikai melónál -ha nem cégnél végzed,hanem havernak- akkor bele kell hogy férjen egy-két üveg sör is... ha a munka vagy valami megkívánja, akkor viszont tud mértéket tartani vagy meg tudja magát tartóztatni...


Alkoholfüggő ezzel szemben az, aki mindennap iszik,nem csak alacsony alkoholtartalmú szeszt(bort,sört),hanem pálinkát,rumot és egyéb rövidet is, nem tud megálljt parancsolni... nem tudja kontrollálni magát... na ők azok,akiknél addikcióról beszélünk... függőségről...


Nem szakmaiul(úgy én sajnos nem tudom elmondani, csak sokat voltam korábban a munkám miatt - szoc. munkások között dolgoztam 3 évig és volt 1 szoc.munkás barátnőm is 1,5 évig),de lényegileg kb. ennyi a különbség - szerintem.

2012. júl. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Elviekben és lényegében semmi, pusztán nyelvi különbségtétel van köztük. Egymás szinonímái.


Az alkoholfüggő szót a szakcikket szokták hozni; az alkoholistát a nagy átlag használja, az iszákos ember kifejezést pedig egyrészt a szépirodalom, másrészt a nagyon szépen vagy éppen elenkezőleg: nagyon modorosan beszélő ember (az utóbbi akkor érhető tetten, ha a szókincse egyénként egyszerű, és szegényes).

2012. júl. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Semmi, mindhárom fogalom ugyanazt jelenti.
2012. júl. 5. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!