Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől lehet a napozás utáni...

Mitől lehet a napozás utáni enyhe viszketés?

Figyelt kérdés

Most voltam kinn napozni. Nem sokat, 1 órát.

Csak az a helyzet, hogy elég fehér a bőröm.

Meg már 3 éve nem voltam kinn rendesen napon. Tavaly egy kicsit, de azután is ez volt.

De régebben sose tapasztaltam ilyet. Arra tippeltem, hogy napérzékenység vagy allergia, de elvileg az piros dudorokkal, hólyagokkal kéne, hogy járjon. Szóval nem tudom.

Valami ötlet?

Köszönöm a válaszokat.


2012. ápr. 28. 13:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Leégtél. Kend be vastagon napozás utáni balzsammal, vagy testápolóval a bőrödet.
2012. ápr. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kissé allergiás vagy a hirtelen napfényre, ha nincsenek piros pöttyök, akkor rendben.
2012. ápr. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat.

Most nézem, hogy kialakultak ilyen piros foltok is. Mondjuk nem dudorodik ki. Tényleg valami fényérzékenység lehet...

2012. ápr. 28. 16:51
 4/4 anonim ***** válasza:

én napallergiás vagyok. Ha szedek fogamzásgátlót,akkor jobban előjön, azaz akkor jön elő. Most nem szedek egy jó éve, és még nem jött elő a napallergiám... kopp-kopp.


Vörös,viszkető foltok szoktak kijönni rajtam, ahol ér a nap. Aztán hiába fedem le ezt a területet, ha ér a nap bárhol, akkor azok a foltok elkezdenek viszketni. Egy idő után kidudorodóak, és féltenyérnyi kiterjedésűek lesznek. Le tudnám ilyenkor nyúzni a bőröm, annyira elviselhetetlen a viszkedés...kikaparom rendesen magam ilyenkor.


Telfastot szoktam szedni (de bármilyen allergia-szer jó lehet), de el kell kezdenem még mikor alig van nap, március környékén, mert ha akkor kezdem szedni,mikor előjönnek a foltok, a viszketés,akkor már késő, ilyenkor szedhetem hetekig, akkor sem múlik...csak akkor, ha akkor kezdem szedni, mikor még nem jött elő az allergia.


Régen, 10-15 éve figyeltem meg, hogy akár télen, ősszel is, mikor süti a fejem a nap, pl. mikor vártam a buszra, elkezd viszketni a fejem teteje, mintha tetves lennék. Gondolom, az már ez az allergia volt.


Én is elég fehér vagyok, aki nem ismer, meg szokta kérdezni, hogy jól vagyok-e, mert olyan sápadt, fehér a színem. Pedig a szemem, hajam barna...


Szerintem neked kezdődő napallergiád van. Mint írtam, így kezdődött nekem is, hogy "csak" viszkettem.

Később majd lehet,h neked is antihisztamint kell majd szedned.

2012. ápr. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!