Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 1-1,5 óra napozás hány perc...

1-1,5 óra napozás hány perc szoláriumnak felel meg?

Figyelt kérdés

Szoláriumot szeretném helyettesíteni a napozással.

Kíváncsi vagyok, hogy hány órát kell kint feküdnöm, hogy látszódjon valami? illetve mindennap kifeküdhetek? hány percre?

A szoláriumra NINCS pénzem, inkább gyűjtök másra. A napozás ingyen van, szóval aki ráakar beszélni a szoláriumra az ne írjon, köszönöm szépen.


2012. máj. 1. 11:39
 1/3 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy a nap károsabb, uvb miatt. különbség: a szolárium nem annyira káros, rákra kisebb az esély, mintha napoznék. Utána néztem, tisztábban vagyok a kockázatokkal, de sajnos pénz hiányában a napozás marad.

Barnulni csak picit szeretnék, fehér a bőröm, vigyázok rá. Nem fekszem kint órákat, fél árnyékban napoztam eleinte, nem feküdtem ki a tűző napra.

Szeretném tudni, hogyha kifekszem árnyék nélküli helyre, tűző napra akkor hány percet kell kint feküdnöm, hogy megfelel mondjuk 5 perc szoláriumnak?

2012. máj. 1. 11:44
 2/3 A kérdező kommentje:

Azt is leírnám: nagyon nehezen tudok leégni.

Nyáron sokat vagyok napon, volt olyan amikor 3 egymás követő nap kifeküdtem 12-kor és egy kis halvány színváltozás volt... pedig 1 órát kint voltam.

4-5 nap alatt tudok valamennyit barnulni?

2012. máj. 1. 11:46
 3/3 anonim ***** válasza:
52%

Az ugye a kérdés hogy lebarnulsz e pár nap alatt?

lehet de ezt igy baromi nehéz megmondani

hogyne feküdhetnél ki minden nap csak ne égj le tehát ne tüző napra feküdj kend be magad nem muszáj fényvédő

az eus szabvány szolik ugy lettek kialakitva hogy kb az egyenlítői tűző napnak feleejen meg ott kb 20 perc a fejadag

ÉN azt mondanám hogy napi 1-2 óra belefér

tudom most le leszek oltva

üdv

Szolislány

2012. máj. 2. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!