Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez lehet lyukas dobhártya?

Ez lehet lyukas dobhártya?

Figyelt kérdés
Kb. 2 hete viszketett a bal fülem és fültisztítóval megtisztítottam, annyira jól esett, hogy picit véres lett. Azóta valami színtelen folyadék, vagy nem is tudom mi van a fülemben. Ki lyukaszthattam a dobhártyám? Vagy honnan tudhatom meg, hogy lyukas-e vagy sem?

2012. máj. 2. 06:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha megfújod az orrod, és sípol a füled, akkor lyukas a dobhártyád, egyébként lehet, hogy csak megsértetted a külső hallójáratodat.
2012. máj. 2. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem sípol. Az érvényes, hogy befogtam az orrom és úgy próbáltam fújni? :D Be dugult mindkét fülem. Akkor csak sem lyukas. Köszi a gyors választ :)
2012. máj. 2. 06:35
 3/7 GhostRider3 ***** válasza:
73%

valószínűleg azért is viszketett, mert valami kosz miatt begyulladt, és abban lehetett vér is. a színtelen folyadék meg vizenyő, lehet fehér is a genny miatt, akkor van fertőzés. ezekből arra következtetek, hogy már egy végső megoldott helyzetben lyukasztottál ki egy ilyen hólyagot


ennek többek közt az is lehet az oka, hogy fülpiszkálót használsz. nagyon egészségtelen, sok orvos nem ajánlja, mert a koszt bekotorod vele a füledbe. inkább vízsugárral mosd ki, és csak nagyon ritkán használj fülpiszkálót, ha valamit érzel a füledben.

2012. máj. 2. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mindennap, amikor fürdök vagy zuhanyzok, mindig kimostam a füleim. És 1x a bal viszketett és fülpiszkálóval piszkáltam, akkor nagyon jól esett, olyan 10-20 percig. Aztán láttam, hogy picit véres. Azóta volt ez a folyás, de ma csak reggel volt.
2012. máj. 2. 12:51
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem múlt el a panaszom :( A bal fülemre tompábban hallok, mint a jobbra. Valakinek valami ötlete? Így félek orvoshoz elmenni, ha nem tudom, hogy mire számíthatok. :(
2012. máj. 12. 07:29
 6/7 anonim válasza:
100%

Itt már korábban írt valaki okosat.

Mivel 20 percig dörgölted a hallójáratodat valószínűleg "lehorzsolódott" a felülete és mint minden seb ez is gyógyul. a színtelen folyadék lehet e a sebfolyadék.

valószínűleg begyulladt és meguzzadt a hallójáratod ezért hallassz rosszabbul, nem hinném h kilyukasztottad volna a dohrátyád mert az baromirá fájt volna és 20 percig biztos nem tudtad volna dörgölgetni:) tudom merg nekem szúrták fel a fülemet amikor is a dohártyát szakítják át.

le kell ahoz szinte kötni.


menj el dokihoz, valószínűleg cseppeket meg antibiotikumot fogsz kapni. Túléled ;)

2012. aug. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 KareszKiss ***** válasza:
Én is elmentem másnap orvoshoz, mikor bedugult az egyik fülem.. Középfülgyulladást mondtak rá..
ápr. 9. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!