Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Jogos, amit a háziorvosnál...

Jogos, amit a háziorvosnál mondtak, vagy csak nekem volt furcsa?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

A történetem a következő:

Van egy gyógyszer, amit 3 hónapig kell szedni, de mivel csak 1 havi adagot írhat fel a doki, így minden hónapban el kell menjek felíratni. Eddig semmi gond.


Ma délután mentem a 2.adagért. Az asszisztensnő megkérdezte, hogy mit keresek ott. Mondtam neki miért mentem. Elkezdi mit akarok én már ott negyed 3-kor? Mondom 3-ig van rendelés. De gyógyszert csak 2-ig írnak fel, meg pénteken amúgy se szoktak gyógyszert felírni.

De nem haragszik rám, mert nem tudhattam (nemrég óta vagyok a betegük).Majd megtanulom, hogy ahány ház, annyi szokás.

S legközelebb hívjam fel őket előtte.


Ti mit reagáltatok volna? Ez tényleg így működik?



2012. máj. 4. 19:14
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Ritkán járok dokihoz,de ilyet még életemben nem hallottam.És ha valaki pénteken megy oda betegen,az hétfőig dögöljön meg,mert pénteken nem írnak fel gyógyszert????
2012. máj. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Én se hallottam ilyet. Mennyi idig tartnekik felírni egy gyógyszert? Akár 3 percbe is beletelhet. Igazuk van, meg ne szakadjanak szegények. Meg ez komplikáld dolog, jól fel kell rá készülniük, úgyhogy igazuk is van, hogy fel kell előtte hívnod őket. Röhejes az egész.
2012. máj. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Ragaszkodtam volna ahhoz, hogy EZT az orvossal megbeszéljem, ugyanis ilyen NINCS.

AZ asszisztensnö nem mondhatja meg, hogy kit fogad az orvos és kit nem. Ezen kivül ameddig a rendelés tart, addig el kell látni azt, aki odajön. nem lehet olyan, hogy egy órával elöbb befejezi valaki a munkát.

Szólj mindenképpen az orvosnak, ha szerinte ez igy rendben van, akkor a felettes szervhez kell fordulni.

2012. máj. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kommenteket! Akkor még normális vagyok!:D Már kezdtem azt hinni, hogy már én vagyok ennyire elmaradva.:D


Igen érdekes amúgy, hogy végig az asszisztensnő beszélt, az orvos meg se szólalt.

2012. máj. 4. 19:34
 5/22 A kérdező kommentje:

A másik: Leírom már, hogy miért szedem a gyógyszert és mit.

Kíváncsi vagyok a véleményetekre.

Szóval pár hónapja fáj a jobb oldalam a bordáknál.Nem minden nap, de ha elkezdi, akkor elég kellemetlen tud lenni.

Az orvos elküldött hasi Uh-ra, vérvételre. Megnyugodtam, mert nincs epekövem. A vérvételen igaz magasabb volt kicsit a koleszterinem( 5,2 a max, s nekem 5,4 volt), de nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget. Visszavittem a papírokat a dokinak(teljes nyugalommal mentem, hisz az eredmények jók lettek), aki a következőt mondta:

-Lehet érdemes lenne az epehólyagot kivenni.(Lefőttem egyből, mint a kv). Az epehólyag nem bírja feldolgozni a koleszterint, s ezért az magasabb+ezért okoz fájdalmat. De még azt megtehetjük, hogy 3 hónapig szedem ezt a gyógyszert, s ismét elmegyek vérvételre, s hátha jó lesz.

Na most szedem 1 hónapja ezt, de ugyanúgy fáj. Meg igazából nem örülnék egy ilyen műtétnek, hisz 1. a doki mitől olyan biztos ebben, 2. utána mi bontja fel a zsírt? a gyomrom?utána azt is kivesszük, ha fáj?:D


Teszem hozzá:vékony testalkatú vagyok, s nem iszok alkoholt sem.

2012. máj. 4. 19:43
 6/22 anonim ***** válasza:
29%

A háziorvosok szoktak a munkarendjükbe ilyet iktatni, hogy receptfelírási időszak, hogy a betegek ne torlódjanak, pl. ne kelljen egy lázas gyereknek ülnie két órát a váróban, amíg ő a recepteket írja.


Tehát ennek van értelme (csak nem gondoltad végig, mert csak a te dolgod érdekelt) és bevett gyakorlat.


Legközelebb menj akkor, amikor a receptfelírós idő van.


Nem az orvos/asszisztens dolga, hogy személyesen tájékoztasson téged a rendelési idejének beosztásáról, hanem a te dolgod, hogy utánanézz.


Felsőbb szervhez vinni fölösleges, mert kiröhögnek.

2012. máj. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

A kérdésedre válaszolva, az enyhén emelkedett koleszterinszint jobb bordaív menti időszakos fájdalommal nem erre utal. Én nem műtenék, mert ez még ezer dolog lehet, a fájdalom magától el is múlhat, lehet, hogy összefüggésben van a táplálkozásoddal, stb.


Persze ez terápiás szemlélet kérdése.


Kérlek ilyen butaságokat meg ne írjál már, hogy "mitől olyan biztos benne"... mitől olyan biztos benne a tűzoltó, hogy a tábortűz meleg és vízzel oltják?

2012. máj. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm az utolsó hozzászólást is. Nem volt bent senki a rendelőben (beteg), ezért nem gondoltam, hogy nagy tragédia, ha felírja a gyógyszert. :)


Azért írtam azt, hogy mitől olyan biztos benne, mivel ő egy 2 tizedes koleszterinszint emelkedésből epehólyag kivételt javasolt volna.

2012. máj. 4. 20:32
 9/22 A kérdező kommentje:

Ha nem vagyok túl indiszkrét, megkérdezhetem, hogy orvos vagy?Csak mert a 2.hozzászólásodból erre következtettem.:)


Egyébként elég változatosan eszek, s nem kimondottan zsíros dolgokat.

2012. máj. 4. 20:36
 10/22 anonim ***** válasza:

Figyi, azért orvos, mert ő nem csak egy önmagában semmitmondó laborparamétert néz, hanem ideális esetben egészben vizsgál, végignézi, hogy milyen epéhez kapcsolódó betegségekről lehet szó, stb.


Ezek alapján mondja azt, hogy egy epehólyag-kivétel gyakorlatilag elhanyagolható kockázat, ellenben a panasz megszűnése valószínű, tehát rajta. Feltáró műtét során derül fény sok egyéb betegségre is (pl. daganat, stb.) Ez, mint írtam, orvosi szemlélet kérdése.


Én annak a híve vagyok, hogy a lehető legkevesebb sebészi beavatkozást végezzük, és egyéb tünet hiányában várakozó álláspontra szoktam helyezkedni.

2012. máj. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!