Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Jogos, amit a háziorvosnál...

Jogos, amit a háziorvosnál mondtak, vagy csak nekem volt furcsa?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

A történetem a következő:

Van egy gyógyszer, amit 3 hónapig kell szedni, de mivel csak 1 havi adagot írhat fel a doki, így minden hónapban el kell menjek felíratni. Eddig semmi gond.


Ma délután mentem a 2.adagért. Az asszisztensnő megkérdezte, hogy mit keresek ott. Mondtam neki miért mentem. Elkezdi mit akarok én már ott negyed 3-kor? Mondom 3-ig van rendelés. De gyógyszert csak 2-ig írnak fel, meg pénteken amúgy se szoktak gyógyszert felírni.

De nem haragszik rám, mert nem tudhattam (nemrég óta vagyok a betegük).Majd megtanulom, hogy ahány ház, annyi szokás.

S legközelebb hívjam fel őket előtte.


Ti mit reagáltatok volna? Ez tényleg így működik?



2012. máj. 4. 19:14
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
45%

Az a gond, hogy te sem érted már, amit írsz: "ugyanis ezt irtam: "Mellékesen a koleszterin-csökkentö "gyógyszerek" NAGY RÉSZE Nyugaton be van tiltva""


aztán: "azt nem irtam, hogy mind be van tiltva, nem irtam konkrét gyógyszerhatóanyagot, csak annyit, hogy a koleszterincsökkentők EGY RÉSZE".


Most akkor mi is van betiltva? :D


Ne kend a szart!

Tévedtél és ennyi, beismerhetnéd. Hiába próbálsz csúsztatni, a kérdezőt a Torvalipin érdekli, aminek a hatóanyaga az Atorvastatin, mint neve is mutatja, egy statin. Tényleg érdekelne, hogy ez hol van "Nyugaton" betiltva. Én itt "Nyugaton" dolgozom egy kórházban, és vannak betegeim, akik szednek antihyperlipidaemiás szereket, elsősorban statinokat, de magyarázhatod még a dolgot.


És azzal kapcsolatban se csúsztass, hogy azt mondtam volna, hogy ezek a gyógyszerek mellékhatás nélküliek. Persze, hogy vannak mellékhatásaik. Írtam is párat (izom és vesebántalmak), amik ellentétben a tieiddel (cerebro- és kardiovaszkuláris események) valósak.


Lefogadom, hogy közöd sincs az orvostudományhoz, különben nem írnál ilyen butaságokat. Én nem mondtam, hogy a családi anamnézis mindenható, hanem azt, hogy ha van 2 infód, mégpedig egy 5,4-es koleszterin és egy jobb oldali hasi fájdalom, az alapján te miért akarod más orvoshoz küldeni?


Szerinted ott vagyunk a rendelőben, látjuk a beteget?


Olvastuk az anamnézisét?


Láttuk a radiológiai, labordiagnosztikai leleteit?


Ne akarj orvost játszani, mert nagyon nem megy.



A retekhez nem is fűzök semmit. Az a baj, hogy még csúsztatni sem tudsz rendesen, csak annyit kéne mondanod, hogy "bocsesz, igazad van". Tényleg nem baj, hogy nem tudod ezeket a dolgokat, csak ne akarj úgy tenni.

2012. máj. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:
Ajj már, nem akartam vitát ebből!:(
2012. máj. 7. 14:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!