Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Jogos, amit a háziorvosnál...

Jogos, amit a háziorvosnál mondtak, vagy csak nekem volt furcsa?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

A történetem a következő:

Van egy gyógyszer, amit 3 hónapig kell szedni, de mivel csak 1 havi adagot írhat fel a doki, így minden hónapban el kell menjek felíratni. Eddig semmi gond.


Ma délután mentem a 2.adagért. Az asszisztensnő megkérdezte, hogy mit keresek ott. Mondtam neki miért mentem. Elkezdi mit akarok én már ott negyed 3-kor? Mondom 3-ig van rendelés. De gyógyszert csak 2-ig írnak fel, meg pénteken amúgy se szoktak gyógyszert felírni.

De nem haragszik rám, mert nem tudhattam (nemrég óta vagyok a betegük).Majd megtanulom, hogy ahány ház, annyi szokás.

S legközelebb hívjam fel őket előtte.


Ti mit reagáltatok volna? Ez tényleg így működik?



2012. máj. 4. 19:14
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Torvalipin 20 mg-->ezt szedem.
2012. máj. 4. 20:45
 12/22 A kérdező kommentje:
De nem válaszoltál arra, hogy orvos vagy-e?:)
2012. máj. 4. 20:46
 13/22 anonim ***** válasza:

KEdves kérdezö, ha nem akarsz rosszul járni, akkor feltétlen keress fel másik orvost, ugyanis ez nekem nagyon furcsa, amit mond, semmi értelme sincs.

Ha nem találtak problémát az epéddel, akkor miért kellene kivetetni az epehólyagodat? Az epe ZSIRT emészt és NEM koleszterint - mellékesen a koleszterin éppen zsiremésztésre való a szervezetben.

Szóval jobb, ha más véleményt is kérsz, mert adott esetben ez az orvos összevissza kezelget meg operáltat, és utána sokkal betegebb leszel, mint most.

2012. máj. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Igen, orvos vagyok, belgyógyász hematológus, most csinálom az onkológia szakvizsgát.


A másik válaszolónak mondanám, hogy ne beszéljen már ökörségeket, miért feltételezi, hogy a kolléga hülyeséget csinál, a koleszterin egy epesav, sok van belőle és érelmeszesedést okoz, ezután, de tényleg, ennyi infóból kiindulva miért inkompetens azért, mert ki akarja kapni?


Lehet, hogy a kórelőzményben van a család terén egy sor arterioszklerózisos beteg/halott, akkor is tiltakoznánk?


Beszélsz a levegőbe.


Kérdezőnek mondom, hogy ilyen panaszokkal akkor ne háziorvoshoz menjen, hanem egy belgyógyászati/gasztroenterológiai szakrendelésre, és ott majd alaposabban kivizsgálják.

2012. máj. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
40%

Az utolsó elötti vagyok és a "kedves orvos" válaszolótól kérdezem, hogy mi abban a rossz, ha azt javaslom a kérdezönek, hogy keressen fel MÁSIK orvost is, ne hagyja magát operáltatni ok nélkül. (Mert ugye nincs epeköve a kérdezönek, az orvosa meg ki akarja szedetni az epehólyagját.)

Mellékesen a koleszterin-csökkentö "gyógyszerek" nagy része Nyugaton be van tiltva, mert nagyon sokan emiatt kaptak szivinfarktust, agyvérzést, és több kárt okoztak, mint amennyit maga a koleszterinszint okozna.

2012. máj. 5. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
90%

Milyen "Nyugaton", miről beszélsz???


Be van tiltva?? Te jó uram isten.


Légyszi mutass már rá arra az országra "Nyugaton", ahol nem kapni statinokat :D


És mellékhatásként kardiovaszkuláris és cerebrovaszkuláris eseményeket említesz? Pont azt előzi meg... a mellékhatásai között lehet rhabdomyolisis, myopathia, nephropathia, de ilyen események tutira nem :D


Addig pedig olvasgass kicsit: [link]

2012. máj. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat ismét.


Amit még írni akartam a betegségemről:

mint mondtam jobb oldalt a bordáknál szokott fájni, tompa,nyomó fájdalom. Ez átsugárzik a derekamba is,ami szintén elég fájdalmas akkor.

Tavaly volt egy vesegörcsöm, s igazából én először arra gondoltam, hogy a vesémmel lehetnek a gondok.

Ami még fő tünet, hogy amikor a fájdalom jelentkezik hányingerem is van, s hánynom is kell.

1 hónapja szedem a gyógyszert, de javulást nem érzek.

Amit még fontosnak tartok, hogy nem tudom semmilyen ételhez kötni a fájdalom jelentkezését. Tehát nem zsíros/tejes ételek után jelentkezik. Ezt azért figyeltem meg, mert epe betegség esetén úgy tudom ilyenkor erősödik fel.


Gondoltam arra is, hogy máshonnan ered a fájdalom, csak átsugárzik a jobboldalba.

2012. máj. 5. 14:29
 18/22 A kérdező kommentje:

Lehet rutin műtétnek számít egyébként az epehólyag kivétele, én mégis rettegek tőle.

Egyik ismerősöm műtötték ezzel,s elrontották a műtétet, belső vérzést kapott. Este ment be hozzá a családja, s azt mondták, hogy még nem ébredt fel az altatásból.


Nem akarok senkinek fejfájást okozni a hülye kérdésemmel, csak tanácsot szeretnék kérni. Azért is örültem, hogy az egyik kedves hozzászóló orvos, mert ő más szemszögből is tudja nézni a kérdésem.

2012. máj. 5. 14:34
 19/22 anonim ***** válasza:

Az hogy valami rutin műtét, az egy dolog, el lehet cseszni.


Mint mindent.


Meg aztán, aki valaha látott testközelből műtőt, az tudja, hogy az egyik műtét így sikerül, a másik meg úgy. Ugyanott, ugyanazzal az orvossal, ugyanolyan problémával.


Figyi, itt ne nagyon alapozz a kedves válaszolókra, mert nagyon erőszakos hülye a többsége, van 1-2 értelmes is, de amíg azt akarják megmondani, hogy az ÉN MUNKAHELYEMEN egy alapvető gyógyszercsoport be van tiltva, addig szerintem nem kellene rájuk hagyatkozni :D

2012. máj. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Az "orvos" válaszolónak: Nem ártana, ha tudnál rendesen olvasni, ugyanis EZT irtam:

"Mellékesen a koleszterin-csökkentö "gyógyszerek" nagy része Nyugaton be van tiltva"


AZT nem irtam, hogy MIND be van tiltva, NEM irtam konkrét gyógyszerhatóanyagot, CSAK annyit, hogy a KOLESZTERINCSÖKKENTÖK egy RÉSZE be van tiltva. KOnkrétan Németországban, részben Franciaországban is. Attól, hogy MO-on nincs, még nem jelenti, hogy nem lehet ártalmas.



Ezen kivül több válaszomban is irtam, hogy a kérdezö keressen fel másik orvost is, MIELÖTT müttetné magát, föként, hogy a kivizsgálás szerint NINCS epeköve, az orvos meg mégis ilyen irányban akarná müttetni.


AZ sem érv, amit valahol irtál, hogy esetleg a családban másnak volt hasonló baja és ezért - ennél nagyobb hülyeséget ritkán olvastam.

Nálunk a családban anyukámnak, meg a lányomnak is baja van az epéjével, a lányomat mütötték is. Nekem seoha nem volt ezzel semmi gondom, de a te logikád alapján ha fájna a hasam, akkor epekö kezelésére alkalmas gyógyszereket kellene szednem, még ha a kivizsgálás alapján nincs is semmi baja.


Mellékesen nagyon sok epeproblémát meg lehet szünetni, ha az illetö napi rendszerességgel fogyaszt retket, és nem kell müteni.

2012. máj. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!