Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Sztrok után milyen változás...

Sztrok után milyen változás várható?

Figyelt kérdés
6 hónapja sztrokot kaptam.A teljes bal oldalam lebénult.Ma már segédeszköz nélkül járok,a kezem is tudom használni.Úgy 50 %-os a mozgásom.Kerékpárral tegnap 24 kilométert bicajoztam szinte gond nélkül.Viszont a térdem nem akar hajolni csak egy pár másodperc késleltetéssel.Lépcsőn aránylag jól megyek fel,de le irányba már gondot jelent.A zsibbadás még meg van.Kérdésem.Elmúlik egyszer ez a zsibbadás és tudok rendesen mozogni majdnem annyira mint régen?És mennyi idő kell hozzá kábé?Aki segíteni tud tanácsokkal,azt is nagyon szívesen fogadom köszönettel.Teljesen egyedül,orvosi és más segítség nélkül értem el a jelenlegi állapotom.Nagyon nehéz volt.A házi munkát is elvégzem,csak lassan és pihenőkkel.Segítsetek tanáccsal ha tudtok.Köszi a válaszolóknak.

2012. máj. 5. 19:22
 1/6 anonim ***** válasza:
nem ártana fizioterápiára járni és egyéb rehabilitációra. Így távolból nem lehet megítélni meddig fogsz javulni, hiszen ahoz műszeres mérések kellenek. Valamint azért is fontos lenne, hogy rendszeres ellenőrzés alatt legyél, hiszen az első strokot követheti a második, harmadik. tehát ezt megelőzendő rendszeres kivizsgálás és állapotfelmérés szükséges.
2012. máj. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A harmadik sztrok után bénultam le.Sajnos nem tudok eljutni a terápiákra.Ellenőrzö kontrolra sem küldött el az orvosom egyszer sem.Ez a legnagyobb problémám.Itthon használok bordásfalat,csígát és szoba kerékpárt.Nagyon korlátozottak a lehetöségeim.És igen,abszolut egyedül vagyok.
2012. máj. 5. 20:06
 3/6 anonim ***** válasza:
nem ártana orvost váltani....
2012. máj. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ingyenes kezelést kapsz a reumatológián. Ha neurológia gondok állnak fent, bemész a házi orvosodhoz, kérsz beutolót a reumatológiára és 2 héten belül kutya bajod sem lesz. Higy nekem.!!!
2012. máj. 30. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Röviden elmondom.

A reumatológia olyan betegeket gyógyít fel , maszirózással, elektromos kezeléssel akiknek ideg gonjai vannak, erre jó példa a bell paralisis gyógyítása.

Az idegeket újra aktívvá teszik, vannak gépeik.

Meny el a házi orvosodhoz kérj beutalót, mejd kérdezd meg hogy a ti közeletekben hol van reumatológai rendelő.

2012. máj. 31. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2012. máj. 31. 14:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!