Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az miért van hogy ha valakit...

Az miért van hogy ha valakit elaltatnak vagy érzéstelenítőt kap és nem ébred fel vagy lebénul?

Figyelt kérdés

Ez mitől van? Mi az a tényező ami miatt nem ébrednek fel?

Erről szeretnék többet olvasni de nem találtam.

Ez idősebbeknél jellemző inkább?



2012. máj. 7. 17:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Vagy szívbeteg, és a szíve nem bírja az altatást, vagy eltalálnak egy idegszálat, és elszakítva azt, lebénul az illető.
2012. máj. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez azért elég ritka. A bénulás az epidurális kanül behelyezésének egyik veszélye (ez a gerincbe adott érzéstelenítő adagolását teszi lehetővé), nagyon ritka szövődmény. A másik esetben meg lehet, hogy altatásban, műtét közben stroke-ot kapott a beteg (pl. hirtelen vérnyomáskiugrás miatt) és az agykárosodás miatt nem ébred fel, ez a veszély főleg időseknél áll fenn. Attól is függ persze, hogy kit miért műtenek (pl. agyműtétnél nagyobb a veszély). Maga az altatószer esetleges túladagolása (amit testsúlykilogrammra kap mindenki és nagyon óvatosan bánnak vele) nem okoz ilyen szövődményt - maximum többet alszik valaki, vagy leeshet a vérnyomása tőle, amit azonnal tudnak orvosolni. Az altatószereknek megvan az úgynevezett antidotuma - tehát az a szer, ami közömbösíti. Úgyhogy maga az altató nem okoz olyasmit, hogy ne ébrednének fel tőle. Szerintem az ilyen esetekben valamiféle agykárosodás következett be egyéb okból (oxigénhiány, stb)
2012. máj. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
értem köszi
2012. máj. 7. 18:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!