Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyi vizet kell ahhoz...

Mennyi vizet kell ahhoz meginni, hogy meghaljon az ember?

Figyelt kérdés
2012. máj. 8. 15:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
5-6L
2012. máj. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Desztilláltból, 2L is elég.
2012. máj. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
70%
Sokkal elöbb leszel rosszul, kórházba kerülsz és infúziót kapsz. CSAK vizivásba belehalni nem igazán lehet.
2012. máj. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Szerintem képtelenség lenne így meghalni, mert kidobnád a taccsot 2-3L után.
2012. máj. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ha egész napra elosztod nem sok 5-6 liter. Én néha még attól is többet megiszok.

A desztillált vízről pedig megoszlanak a vélemények. Annak idején én úgy tanultam, hogy 2 dl is halálos lehet belőle.

Most sokan deszt vízzel gyógyítanak, eredményesen. És nem napi 2 literrel.

2012. máj. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Desztillált víztől már hogy lehetne meghalni?Nincs benne semmi halálos.Bár, ha rendes víz helyett ezt issza az ember, épp ez lesz a baj, mivel egyáltalán semmilyen ásványi anyagot nem tartalmaz.Kb olyan, mintha az ember egyáltalán nem is inna.Átvitt értelemben tehát éppenséggel halálos is lehet.
2012. máj. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Vree ***** válasza:

Lényegében ha nem ivóversenyt rendezel ahol pár perc alatt megiszol tíz litert, akkor nincs mitől tartanod.

Szennyezett vagy desztillált a víz más téma, ezekből kevés is veszélyes.

2012. máj. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Vree ***** válasza:
Hatos: a cdesztillált vizet úgy készítik hogy rendes vizet elpárologtatnak majd újra lecsapatnak, hogy ásványoktól mentes vizet nyerjenek. Ezért a desztillált víz fokozottan felszív mindenfajta ásványi anyagot. Ha tisztán iszod, akkor is felszívhat olyan anyagokat amik szív és vérnyomásproblémákat okoznak. Az igazi kockázat az hogy ha nyitva hagyod az üveget, mert akkor felszívja a széndioxidot a levegőből és savas lesz, és így már mérgező az embernek. Kis mennyiségű disztilláklt víztől még nem lesz bajod, de egy-két litertől már lehet.
2012. máj. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

[link]


Eszerint a sok víztől tényleg meg lehet halni, de legalábbis kómába lehet kerülni. Sajnos hogy mennyi kell hozzá, azt nem tudom, de nyilván egyénenként változó, és az se mindegy, hogy intenzíven izzadsz közben (mert pl. hosszútávú országúti versenyre edzel nagy melegben), vagy csak úgy elvagy. Mindenesetre a cikk óránként 8 dl-nél többet nem javasol.

2012. máj. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
napi 5 liter az nem sok mennyiség. viszont ha egyszerre akarsz inni előbb halsz meg, vagy ha tölcsérrel nyomják le akkor megfulladsz :D
2012. máj. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!