Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Cukorbetegség által fellépő...

Cukorbetegség által fellépő potenciazavar visszaállítható?

Figyelt kérdés
Párom évek óta cukorbeteg,de az orvos helyett az öngyógyítást és a sz.rok rá nem érdekel(t) választotta.Most üzemorvosi vizsgálatról küldték el orvoshoz,de továbbra sem nagyon izgatja a dolog.Két éve volt egy időszak amikor fél évig hidegen hagyta a szex ami szerintem 32 évesen nem normális egy férfinél sem.Most már ott tartunk,hogy alig bír erekciót produkálni és az is csak félkemény.Hallani sem akar róla,hogy erről orvossal beszéljen és szerinte ennek semmi köze a cukorhoz,az erekciója meg szerinte mindig is ilyen volt.Már elnézést a vulgáris beszédért,de szerintem korántsem így néz ki egy álló f.sz és 31 évesen igenis szeretnék még normális nemi életet élni.

2012. máj. 14. 09:32
 1/10 anonim ***** válasza:
Írod, hogy az erekciója mindig is ilyen volt. Korábban is cukros volt, hogy ahoz kötöd a problémát, vagy egyszerűen ilyen beállítottságú.
2012. máj. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Körülbelül 6 éve már diagnosztizáltak nála magas cukrot,de egy hónap után "nincs nekem semmi bajom" címszóval felfüggesztette az orvoshoz járást.Az erekciója csak "szerinte" volt mindig is ilyen,de ez nem igaz.A potenciazavart én kötöm a cukorbetegséghez az interneten olvasottak alapján.Mi mástól lenne? Arról szó sincs,hogy nem kívánna,mert akarni akar csak sokszor nem tud!
2012. máj. 14. 09:46
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekem fura hogy a szexuális életed minősége miatt aggódsz.

Nagyon is vegye komolyan, az érbetegségek mellett az első nagy katarzist majd a szem romlása fogja okozni, teljes vakságot is elérheti meglepően hamar és az már nem visszaforditható.

Ijeszd meg ezzel és még örüljön hogy itthon kedvezményesen hozzájut az inzulinhoz.


Orvos mit ajánlott, gyógyszeres vagy inzulinos kezelést? Milyen magasságokba repül a cukra? Méri egyáltalán?

2012. máj. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom milyen kezelést fog kapni most voltunk orvosnál a vérképe ma lett kész,de ismételni kell. Szemfenék tükrözésre két hónap múlva kaptunk időpontot. A vércukorszintje folyamatosan 15 felett van.(Nem tudom mi számít nagyon magasnak) A szex meg nekem igenis fontos lenne még 31 évesen. Ijesztgettem már eleget impotenciával,vaksággal,végtagvagdosással,de ennyi erővel a falnak is beszélhetnék:(
2012. máj. 14. 10:08
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha ez éhgyomri akkor nagyon magas.
2012. máj. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Éhgyomri cukor vérképen 16,3 mmol/l
2012. máj. 14. 10:23
 7/10 anonim ***** válasza:

A nagyon magas vércukorszint a szervezet anyagcseréjét felborítja, mérgező anyagcseretermékek halmozódnak fel a vérben, a szervezet vegyhatása savas irányba tolódik el és végül kialakul a hiperglikémiás ketoacidózisos kóma. Ez az inzulinhiányos anyagcsere kisiklás súlyos-életveszélyes formája, ami eszméletvesztéshez vezet és sürgős kórházi ellátást igényel.

A diabétesz a vezető halál- és rokkantsági okok egyike Európában és az Egyesült Államokban is. A cukorbetegség szövődményei valamennyi fejlett társadalomban a vakság, a veseelégtelenség és a nem baleseti eredetű alsó végtagi amputáció. A betegek kétharmada szív-érrendszeri betegségekben hal meg. A késői szövődmények közül a leggyakoribbak:

a szemfenéki erek károsodása (retinopátia) miatt kialakulhat látásromlás és vakság,

a vese hajszálereinek károsodása (nefropátia) következménye a veseelégtelenség,

az idegrostokat ellátó erek károsodása (neuropátia) miatt érzékelési zavarok, érzéskiesés, impotencia jelentkezhet,

a szívkoszorúerek megbetegedése végül szívinfarktushoz vezethet,

a perifériás erek betegsége miatt kialakulhat a diabéteszes láb,

agyi érrendszer károsodása szédülést, később súlyos agyér-betegségeket okozhat,

csökken a szervezet védekezőképessége, ezért gyakoribbak és súlyosabbak a fertőzéses betegségek.



Bővebben: [link]

2012. máj. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Még annyit, hogy nem ártana naponta egy kevés fahéjas valamit ennie, az valamelyest csökkenti a vércukorszintet. Igen is köze van az impotencia zavarokhoz a cukorbetegségnek

Amit előző hozzászólásomban írtam ott is ott van a diabétesz

hatása a szervezetre. Olvastasd el vele

2012. máj. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
ha rendesen betartja a diétát és komolyan veszi, akkor javulás várható, de ahogy leírtad, fegyelmezetlen "lesz...om" az eléggé aggasztó. Gondolkozz el azon, leakarod élni így az életedet? Még fiatal vagy.
2012. máj. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem a potenciazavar a legnagyobb problémája. Lassacskán levágják a lábait, vagy infarktust kap.
2012. máj. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!