Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kérlek adjatok tanácsot,...

Kérlek adjatok tanácsot, hogyan kezeljem a stresszt/idegességet. Már szörnyen megvisel, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Kérek mindenkit, most majd ne olyasmiket írjatok, hogy költözzek el, mert ha lehetőségem lenne rá nyilván megtenném (már évek óta gondolkozok ezen, sok gyk-s kérdésen is túl vagyok, átvettünk mindent)! És nem szeretném magam ennél a kérdésnél is felzaklatni.

Én úgy képzeltem, hogy összegyűjtünk itt ötleteket, tippeket, amik segíthetnek nekem és a hozzám hasonló embereknek. (Lentebb írok példákat is.)


Tehát a problémám nagy vonalakban:

Huszonéves vagyok, de - nagyrészt egy alkoholista apának köszönhetően - annyi rossz dolgon mentem már keresztül, hogy egy utcányi embernek is sok lenne.

Tehát leginkább családi problémák miatt vagyok stresszes.

Gyakori a veszekedés, fizikai és lelki terror, ráadásul apám szándékosan (tényleg szándékosan, maga is kimondta) bosszant amivel csak tud. Gondolom azért, hogy már nekem se legyen sok hátra... (Az más kérdés, hogy ő maga tette tönkre az életét, mindent csak magának köszönhet.)

Na de amiért ezt leírtam: már annyira betelt nálam a pohár, hogy olyan kis dolgokért is, mint amikor direkt beszorít a falhoz és az arcomba fújja a cigifüstöt akkor is legszívesebben fognám a kést és megölném! Régen csak ordítoztam vele aztán ott hagytam, de a múltkor is, amikor anyámmal veszekedtek ki kellett hívnom a rendőrséget, különben leütöttem volna egy deszkával (másképp nem hagyja abba).

Beszéltem erről orvossal és szakemberekkel, és írtak nyugtatót, altatót, a szívemre, vérnyomásomra gyógyszert, ami amúgy jó is, de így is minden alkalommal úgy ébredek fel, hogy pánikolok, már hányingerem van a szívdobogástól, idegeskedem, hogy vajon mi vár rám aznap.


Az a baj, hogy nem csak akkor stresszelek amikor pl. veszekedés van, hanem ez már hosszú évek óta egy állandósult állapot nálam. S mivel hiába a gyógyszer, a kezelés arra gondoltam kis, hétköznapi dolgokban kellene keresnem a változtatás kulcsát.

Pl.: Gondoltam rá, hogy beiktatnék egyfajta teázást (vagy cappuccinozást, vagy valami limonádét). Mert olvastam, hogy jó hatással van ha szépen elkészítem, szép csészébe és egy kellemes helyen megiszom.

Tudom, kis dolognak tűnik, de nálam az is a baj, hogy folyton olyan hangulatban vagyok, mint aki az életéért fut. Sokszor úgy iszok meg pl. egy ilyen teát, hogy észre sem veszem, mintha a hátam mögé öntöttem volna. Folyton rohanok, és majd fel robbanok. Évek óta úgy érzem, nincs időm magamra, pedig amúgy egy kevéske jutna. De akkor is dühösen járkálok és bosszankodom, majd meg fulladok az idegtől (persze nem ok nélkül, mert itt senki nem csinál semmit, senki más nem takarít rajtam kívül, sőt ami a legszomorúbb csak engem érdekel az ilyesmi).

Szóval ilyen az életem...


Visszatérve a kis dolgokhoz, amik hasznosak lehetnek:

- teázás

- gondoltam megpróbálok rendesen aludni, hátha az is segít

- nem sajnálom magamtól az időt, hogy időnként leüljek és megnézzek egy filmet (bár fogalmam sincs, hogy fog menni mert most is itt a sok film a gépen, de sosem jutok hozzá)

- ráveszem magam a mozgásra is stb.


Tudom, sajnos nagyon hosszú lett. A családi problémás részhez nem kell hozzászólni azt csak ízért írtam le, hogy értsétek miért vagyok stresszes és mi a problémám.

Olyan apró tanácsokra lennék kíváncsi, mint a tea a séta, meditáció vagy ilyesmi. Tudnátok ilyesmikkel szolgálni?

Vagy nektek mi vált be, hogyan kezelitek a stresszt?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2012. máj. 16. 17:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Mozdulj ki otthonról amikor csak teheted ,hogy egy kicsit kikapcsolódjál. Ne sajnáld magadtól az időt nézzél vidám filmeket.
2012. máj. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hali! kb a feléig olvastam el, de máris azt tanácsolom neked hogy ne magadat nyugtatózd meg stb hanem a faternak kínálj fel 2 lehetőséget A: befogja a pofáját nem szól hozzád nem vergődik stb. B: te fogod be a pofáját. Ez lehet durván hangzik de szerintem ez az egy lehetséges megoldás van, mert aki évek vagy esetleg évtizedek óta ilyen azt nem lehet szép szóval meggyőzni
2012. máj. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

"Nina33" köszi!

#2 Szerinted ez segítene? Semmi sem érdekli, másrészről jóval erősebb nálam (160 magas nő vagyok). A rendőrséget is hiába hívtam ki, másnap kicsit visszafogta magát de utána már ivott rendesen és randalírozott. Pedig azt hittem ha végre tényleg kihívom őket és nem csak fenyegetőzöm a dologgal, akkor kicsit elgondolkodik (mármint amikor épp józan, és nem issza le magát).

2012. máj. 16. 17:38
 4/6 anonim válasza:
Anno én is ilyen stresszes voltam (főleg miután apám elhunyt)Nekem a jóga jött be. Nagyon kikapcsol,ellazít és csak egy szőnyeg meg kényelmes ruha kell hozzá. De egy sétálás a szabadba,úszás,kiadós beszélgetés egy haveroddal is megteszi,és ha apád nem hagy békén otthon akkor próbálj távol maradni a háztól. Menyél el egyet biciklizni,mozizni. Remélem segítettem.További szép napot!:)
2012. jún. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen, köszi. :)
2012. jún. 9. 21:08
 6/6 anonim ***** válasza:
nekem detto ez volt! a megoldás pedig heti 3x edzés valamint mellette heti 1x-2x szauna! teljesen helyre teszi a lelki békét !
2015. szept. 14. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!