Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fürdés után mindig piros...

Fürdés után mindig piros foltok jelennek meg a karomon. Miért lehet ez?

Figyelt kérdés
Amikor megfürdöm vagy lezuhanyzom piros foltok jelennek meg a karomon, CSAK a karomon, máshol nem. Nem viszket, se más kellemetlen tünet nincs, egyszerűen csak piros. Amikor pedig elmúlik halványabb folt marad a helyén, ami néhány hónap - 1 év múlva elmúlik. Mitől lehet ez? Kipróbáltam már rá mindenféle krémet, bőrgyógyásznál is voltam, de az sem igazán segített...van valakinek hasonló problémája?
2012. máj. 18. 14:12
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem a hátamon volt egy fél tenyérnyi folt. Normál esetben picit sötétebb barna volt, de fürdés után, vagy meleg időben vörös lett. Bőrgyógyász írt fel ecsetelőt, amitől 1 hónap után lehámlott.

Most ugyanilyen folt van a másik oldalamon, de nincs időm orvoshoz menni, így citrommal dörzsölöm be reggel-este. Remélem a citromsav lehámlasztja.

2012. máj. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nekem fürdés előtt egyébként semmi nem látszik...Fürdés alatt/után megjelenik, és egy pár óra múlva elmúlik, mintha mi sem történt volna, viszont egy idő után megjelenik ott egy fehérebb folt, de az a folt többé nem pirosodik ám be :) Keres másik "bepirosítható" területet a karomon...:(
2012. máj. 18. 14:24
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem allergiás vagy a tusfürdődre. Ugyanilyen tünetem volt nekem is, a karomon a könyökhajlatomban voltak piros pöttyök. Próbálj tusfürdőt váltani. Nekem a bőrgyógyász gyógyszertárban kapható tusfürdőt írt fel, az ugyan használt, de olyan büdös és elviselhetetlen volt számomra hogy inkább csak kerestem egy másik márkát amitől nem jött ki.
2012. máj. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Esetleg gomba?

Canestennel kened egy-két hétig, kiderül.

2012. máj. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Rendben van, kipróbálok mindent! :) Köszi a válaszokat.

Egyébként melyik az a tusfürdő, ami szerintetek a legjobb lenne, mármint a legkevesebb irritáló anyag lehet benne?

2012. máj. 18. 14:45
 6/9 anonim ***** válasza:
Használj babaszappant.
2012. máj. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A babaszappan nem jó neki, már próbáltam. Extra érzékeny a bőröm, nem nagyon válnak be még a babafürdetők sem. Lehet, hogy ki kellene próbálnom valamiféle gyógyszertárban kevert tusfürdőt :/
2012. máj. 18. 17:47
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor tedd azt, amit utoljára írtál; patikában előállított színezék, illatanyag, tartósítószermentes szappan. De semmiképpen se tusfürdőt. Sokan nem tudják, de a tusfürdőkben van olyan anyag, ami a bőrön marad, nem lehet lemosni.
2012. máj. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Valamelyikőtök próbálta már esetleg a DETTOL ANTIBAKTERIÁLIS SENSITIVE szappant? Pont ma vettem egyet, próba szerencse.
2012. máj. 18. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!