Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 400-800 méter futástól befulla...

400-800 méter futástól befulladok! Miért? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok. az iskolában 400 méteres salakpálya van. tesi órán 1 kör még lemegy, de 2-3 után már többször is "befulladtam". nem kaptam levegőt, hiába vettem, borzalmas volt. utána fejfájásom volt és reszkettem. asztmás nem vagyok. 2000 métert gond nélkül leúszok, de ha 600 métert kell futni, a halálomon vagyok. Valaki segítene, mi okozza ezt, és hogyan lehet tenni ellene? (futópadon nincsenek ilyen tüneteim).
2012. máj. 20. 15:31
 1/1 anonim ***** válasza:
Én is annyi vagyok mint te.Kb.az iskolánkban nekünk is ekkora a salakpálya.Először arra tippeltem volna,hogy a tüdődnek kicsi a kapacitása.Ez kizárva mert az úszás remek hatással van a tüdőre.Lehet,hogy a légzéssel lesz a gond.Fogadd meg a tanácsom,lélegezz mélyen az orrodon keresztül és a szádon át fújd ki.Ez nagyon nehéz hosszútávon és az oldalad így is szúrni fog,de biztosan több kört tudsz majd lefutni.
2012. máj. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!