Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 8 és fél óra ácsorgás munkahel...

8 és fél óra ácsorgás munkahelyen: hogy lehet kibírni?

Figyelt kérdés

Lúdtalpas vagyok, csak nemrég derült ki, hogy ez az egyik oka a fáradékonyságomnak és a néhai derék- és lábfájdalmaimnak, melyek akkor jönnek elő, mikor sokat kell mennem vagy egy helyben állnom. Azonban a betétek olyan vastagok, hogy egyszerűen képtelenség azokat normális cipővel hordani, a cipő olyankor elég durván töri a lábam vagy bele sem fér a lábam a cipőbe tőle...

Nem is ragoznám, most egy olyan lehetőséget kaptam külföldön, ahol gyorsétteremben kell valószínűleg napi 8 órában dolgozni, plusz a fél óra szünetet is le kell dolgoznunk. Nem tudom, hogy fogom bírni, ugyanis már voltam eladó-pénztáros, ahol állnom kellett, de még a 6 óra ácsorgástól is meg voltam halva, nem beszélve a 11-ről, utána 2 napig fájt a lábam. Mit tehetnék, hogy tehetném könnyebbé a munkát? Nagyon jól lehet vele keresni, diákként örülnék a munkának, de az állóképességem nem ehhez való. Nem csak hogy fájdalmaim vannak az állástól, de nem is bírom, gyenge vagyok ennyi ácsorgáshoz. Érdekes módon a párom pl gond nélkül végdolgozik 11-2 órát és mégsem fáradt, holott ő is csak diák és ritkán dolgozik. Miért van az, hogy én meg majd meghalok még 6-8 órától is? Hogy segíthetnék a helyzeten?


2012. máj. 23. 16:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Az első napok nehezek, sajogni fog a lábad, meg mindened, de nagyon hamar megszokod! Én 12 órákat állok, megyek, talpalok, közben emberekkel bánok, nehezet pakolok, és meg sem kottyan. Sokszor ha lehet sem ülök már le, valahogy ki vagyok akasztava, úgy pihenek:) Szóval ne aggódj, megszokás kérdése. A munka, a társaság, a feladat majd sodor magával, plusz olyan állóképességed lesz, hogy ihaj. Kirándulás, sorbanállás, gyalogtúra...agyoncsaphatatlan leszel. A lúdtalp lehet, hogy nehezíti, de szerintem nem kizáró ok.
2012. máj. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Sokféle lúdtalpbetét van a piacon. Van olyan is amit lúdtalp éknek hívnak,talán neked az volna jó.

Ha teheted, válts cipőt napközben.

Amikor egy helyben ácsorgásra kényszerülsz,állj váll szélességű terpeszben, így tehermentesíted a lábad.

2012. máj. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ja, és én sem bírtam soha az ácsorgást, én is azt hittem, hogy gyenge vagyok, ennél sokkal kisebb terhelést sem bírtam, mégis villámgyorsan hozzászokik az ember. És az eleje fárasztó, mondom, de attól nem kell megijedni!
2012. máj. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Remélem, tényleg megszokom. Pénztárosként 3-4 hétig alig sikerült, a vége felé nem mondom, hogy nem volt jobb, de nem sokkal...

Egyébként csak 3-4 hónap munka lesz. :)

2012. máj. 23. 16:24
 5/9 anonim ***** válasza:

A kórházban lehet csináltatni olyan talpbetétet, ami a saját talőpad somborulataihoz illeszkedik. Úgy csinálják, hogy ráállsz egy szkan-szerű gépre és úgy beszkennelik a talpad, egy speciális programmal, aztán elküldik a gyárba és pár héten belül kész a személyre szabott betét.

Nagyon tudom ajánlani, 5-6ezer forint, ennyi beruházést sztem megér ez az egész munka. Nekem pl egyáltalán nem fáj benne a lábam, dereken hátam. (nekem is lúdtalpam van)

2012. máj. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
bocs az elírásokért, remélem azért sikerült kivenni a lényeget:)
2012. máj. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia! Én is lúdtalpas vagyok, mint te! Olyan nagy mértékű a lúdtalpam, hogy ha állok mezítláb olyan a bokám, mintha ki lenne törve :S Tényleg igaza van az egyik hozzászólónak, amikor azt írta, hogy meg fogod szokni a terhelést. Én gyárban 12 óráztam egy ideig. A padlón állandóan 2 centis víz állt (élelmiszeripar) így nem tudtam lúdtalp betétet felvenni, de mégis kibírtam :) Azt ajánlom, hogy a lúdtalp betéttel együtt vegyél cipőt, ha nem fér bele a cipőbe a lábad a betéttel, akkor másik cipő kell. Azt ajánlom, hogy hordjad rendszeresen, mert sokat javít az életminőségen. Az enyémnek a legvastagabb része kb 3 centi és simán belefér azokba a cipőkbe, amiket a deichmannba meg humanicba kapni, és nem is drága 3400 ft és olyan 6-8 hónapot bír.
2012. máj. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Én is a Deichmannban vásárolok, mégsem fér bele a cipőimbe, pedig már ki is vannak járva. :/
2012. máj. 23. 18:03
 9/9 anonim ***** válasza:
Biztos más akkor a lúdtalp betétünk, mert nekem meg simán belefér. Persze csak edzőcipőkbe, balerinacipőkbe esélye sincs.
2012. máj. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!