Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen gyógyszerek/vitaminok...

Milyen gyógyszerek/vitaminok léteznek amik nem vénykötelesek, de sokat segítenek a tanulásban?

Figyelt kérdés

Napi több órát tanulok de tavaj így is megbuktam matekból, most kétesre állok. A többi tantárgyból meg konkrétan örülök, ha megvan a 3as átlag. Nagyon nem jó így, gondoltam "tanulódrogokra" mint a ritalin, de az vényköteles, és nekem nem fogják kiírni, feketén pedig eddig sehonnan nem tudtam beszerezni. Speedezni nem akarok, ha pótvizsga kell valamiből és egyáltalán nem megy majd, akkor gondolkodok majd rajta, de nagyon ellene vagyok, viszont NEM bukhatok meg, de úgyérzem képtelen vagyok ennél jobban tanulni.


Ezeket próbáltam:

Kávé: undorító íze van, és semmit nem használ

Zöld tea: finom, de nem használ

Energiaital: konkrétan függővé váltam, de ez sem hazsnál

Nagydózisú multivitamin(multi pro): a közérzetem sokat javult, de semmi számottevő

Sok zöldség, gyümölcs, hal, magne b6, omega 3: gondolom nagyon egészséges lettem tőlük, de semmi eredmény.

Koffein tablettát és guaranát is próbáltam, akármennyit vettem be, egyszerűen semmi nem történt.


Konkrétan koncentrálni csak nagyon ritkán vagyok képes 20 percnél tovább, többnyire csak mikor rendesen kialszom magam(bejárós vagyok, korán kelek, későn fekszek mert tanulok, 5-6 órákat alszok).


2012. máj. 23. 20:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Hol tanulsz, hány éves vagy? Amikor ráklikkeltem a kérdésre, arra gondoltam, ajánlok neked valami vitamint a problémákra, és persze tudnék, de neked szerintem nem vitaminokra, pláne nem gyógyszerekre vagy drogokra van szökséged, hanem elegendő pihenésre, meg valakire, aki elmagyarázza, amit nem értesz.
2012. máj. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
memolife sokegyetemista használja
2012. máj. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ginko Biloba, Q10 vitamin, Omega zsírsavak segítenek a tanulásban, onnantól rajtad áll, hogy mi mellett döntesz.
2012. máj. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
első: igen, ez számomra teljesen nyilvánvaló. a gond ott kezdődik, hogy egyszerűen nincs időm és lehetőségem pihenni. 16F vagyok, gimnazista
2012. máj. 24. 19:19
 5/7 A kérdező kommentje:

harmadik: Ez a ginkgo biloba egész jól hangzik. teszek vele egy próbát, plusz találtam még egy egész pofás cuccot, a neve mental focus, meg jók a vélemények a ginsengről is.


[link]

[link]

[link]


Ezeket néztem ki, vélemények esetleg, aki már használta őket? Vagy ez a három túl sok egyszerre?

2012. máj. 24. 19:27
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen.

-A Q10 fontos szerepet tölt be az energia létrehozásában és az anyagcserében.

-Az omega3 kedvező hatással van a szív- és érrendszerre, gondolkodásra, tanulási képességekre.

-A B vitaminok elősegítik az energiafelszabadulást a szénhidrátokból, zsírokból, fehérjékből

-A szibériai ginzeng és a ginkgo biloba hozzájárulnak a jobb vérkeringéshaz, amely szintén fontos a gondolkodáshoz, tanuláshoz.

-Még energiaitalt is tudok ajánlani, ami nem tesz függővé, és nem csinálja ki a szervezeted.

Ezenkívül van mág sok fontos vitamin és ásványi anyag (pl. a C vitamin, ami nélkül nincs lekesedés), és halvány fogalamam sincs, hogy miből kap elegendőt a szervezeted, és miből nem. Tényleg lehet klassz dolgokat ajánlani. Képben vagyok valamilyen szinten, hiszen piacvezető vitaminokkal foglalkozom, egy részüket magam is eszem. és együtt dolgozom egy orvossal, aki ezekben a dolgokban képben van. Az lenne a logikus, ha azt mondanám, hogy igen, itt vannak ezek a csodálatos vitaminok (tényleg azok), amelyek minden problémád megoldják (ez utóbbi meg nyilván túlzás lenne). Szerintem neked viszont arra kéne először megoldást találnod, hogy legyen időd pihenni. Tényleg, miért nincs időd pihenésre? (Ha nem akarsz nyilvánosan beszélni ról, írdd meg privátban).

2012. máj. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Pihenésre azért nincs időm, mert bejárós vagyok. Konkrétan reggel fél hatkor kelek hogy elérjem a buszt ami bevisz 7:45re. Csak 30km, de közben minden kis faluba külön úton bemegy. Minden nap 7 vagy 8 órám van, és az első és utolsó buszom haza 4:10kor indul, fél hatra van otthon. Ezután eszek, pihenek kicsit, majd hétkor nekiülök tanulni több órát, megesik hogy éjfélig is. 20perces szüneteket tartok, többek között akkor írkálok ide is. Heti kétszer sportolni járok, nagy a mozgásigényem ami ha nincs kielégítve legalább ennyiszer egy héten, nagyon rossz közértzetem van. Az egészséges, tápláló étrendre mindig is ügyeltem, azzal nincs gondom.


Tehát ezekszerint amiket írtam azok használnak. Csak szerettem volna megbizonyosodni róla, hogy jók, mert nem szeretnék ennyi pénzt kivágdosni az ablakon. Köszönöm az összes választ!

2012. máj. 25. 17:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!