Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet megkarcolt egy rozsdás...

Lehet megkarcolt egy rozsdás dísztál. (iskolában) Félek. Hogy fel fog menni a piros csík. Elmenjek vele orvoshoz?

Figyelt kérdés

Tényleg nagyon kicsi a seb és két helyen is..illetve az egyik alatt kb öt cm-rel egy kis piros folt van..lehet az is megvágodótt..nemtudom..és azt se h rozsdás volt-e :S

És a tetanusz az nem árthat?Főleg ugy hogyha lehet nem is volt rozsdás és semmi bajom és feleslegesen adják be?Vagy lehet majd kiröhögnek az orvosok mert semmi bajom...://


2012. máj. 25. 17:13
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:
vagyis az biztos h megkarcolt de az nem biztos h rozsdás volt...mert látszódtak rajta iylen barna szarok...és dobáltam egy osztálytársammal és aközben karcolt meg...
2012. máj. 25. 17:14
 2/30 anonim ***** válasza:
mosd ki a sebet, és kend be Betadinnal.
2012. máj. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
miután elvágott utána mostam ki egy órával (mert sietnem kellet órára) és elég ha csak bekenem?mert vérezni se vérzett annyira csak egy kicsit..de félek:(
2012. máj. 25. 17:20
 4/30 A kérdező kommentje:
meg olvastam h nem biztos h megjelenik a csík de attól még lehet vérmérgezés..vagy h később jelenik meg de akkor más késő lesz :O
2012. máj. 25. 17:21
 5/30 anonim ***** válasza:
Jódozd be, nem lesz semmi egy kis karcolástól, a mély, szúrt sebek a veszélyesek. Ha holnapra bepirosodik, vagy bedagad ráérsz elmenni sebészetre.
2012. máj. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim válasza:

Az egyik ismerősömmel is hasonló történt.

Ha elkezd fölfele menni a piros csík akkor feltétlenül menj el orvoshoz. A karcolás után kb másfél nap alatt ér fel a szívhez. Ha felér akkor biztos, hogy meghalsz. Miközben fölfelé megy végig lehet látni. Az orvos valószínűleg kitisztítja a sebet és ad egy tetanuszt.

Mindenképpen ajánlatos megmutatni orvosnak.

2012. máj. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm:))

De úgy olvastam h a szúrások karcolások ugye nem mélyek és akkor nem jut be oxigén és attól veszélyesebb...

2012. máj. 25. 17:25
 8/30 A kérdező kommentje:
De tényleg nagyon kicsi a seb..de szerintem holnap elmegyek ha látni vmi pirosodást...
2012. máj. 25. 17:27
 9/30 anonim ***** válasza:
A szúrés mély és szinte zárt, az veszélyes, akkor kell a tetanusz.
2012. máj. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
de akkoris félek...:O de ha rozsdás volt az nem számít ha kicsi a seb?(de zárt)
2012. máj. 25. 17:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!