Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kullancs eltávolítása után mi...

Kullancs eltávolítása után mi a teendő?

Figyelt kérdés
Ma az esti fürdéskor a combhajlatomban egy mákszemnyi kullancsot találtam, amit kullancscsipesszel el is tudtam távolítani. 5 nap óta sokszor voltam a kertben rövid nadrágban, bármelyik nap összeszedhettem, nem szoktam ellenőrizni magam, mert a kertben eddig nem volt jellemző a kullancs. A csípés környéke kb. babszem méretben piros (nem kokárda szerűen) A kullancsot egy kis üvegbe zártam, mert hallottam olyant, hogy megvizsgálhatják, hogy fertőzött-e. Mi a gyakorlat, szokás ilyenkor orvoshoz elmenni, esetleg a kullancsot valahol "bevizsgáltatni"?

2012. máj. 22. 23:46
 1/5 anonim ***** válasza:
nem kellett volna kiszívni a sebet?
2012. máj. 22. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Egyedül élek, a combhajlatomból nehezen tudnám :)). A szomszédot meg csak nem kérhetem meg... Egyébként ecetes vattát tettem rá.
2012. máj. 22. 23:59
 3/5 anonim ***** válasza:

A kullancsot már döglött állapotában szedted ki ugye? Amíg él, addig bennszakadhat a feje, és nagy bajt tud okozni. Olyan esetben a leggyorsabb bemenni fertőzőre.

Nekem egyszer kellett bemennem a fertőzőre, mert 2 nap után is piros volt a csípés körül a bőr egy kis foltban. Ott azt mondták, hogy érdemes 2 hétig figyelnem, mert addig még lehet következménye a csípésnek.

2012. máj. 23. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Itt vannak a hasznos tanácsok, éppen most olvastam:

teendő, amit nem mulassz el


Ha körültekintően jársz el a kullancs eltávolításakor, a fenti betegségeken túl több más bakteriális fertőzést is megelőzhetsz. A szakemberek a következőket javasolják

Szerezz be a legközelebbi patikában egy kullancseltávolító csipeszt vagy kanalat.

• Az eszközzel megfogva, az óramutató járásával ellentétes irányban forgatva és óvatosan kifelé húzva vedd ki az élősdit. Nem baj, ha a feje beszakad a bőrbe, mert a fertőzést a potroha tartalmával közvetíti.

• Fertőtlenítsd a sebet.

• A vérszívót minden esetben érdemes ellenőrzésre beküldeni a patikákban található kullancsbeküldő készletek révén, a Lyme-kór ugyanis gyógyítható, ha a kezelést időben megkezdik, de egyéb fertőzés esetén is gyorsabb felépülésre számíthattok.

Az eltávolított kullancsot akkor is érdemes bevizsgáltatni, ha a csípést követően semmilyen tünetet nem észlelünk, ugyanis a csípés körül megjelenő kokárda formájú piros folt kevesebb mint az esetek felében jelenik meg - nyilatkozta Kónya Márton, az Istenhegyi Géndiagnosztikai Centrum biológusa.

2012. máj. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Egyébként élve tudtam kivenni a kullancs eltávolító csipesszel, úgy tűnik, nem szakadt bele semmije, sőt azóta is mászkál az üvegben, amibe bezártam.

2012. máj. 23. 09:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!