Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Altatás előtt miért nem...

Altatás előtt miért nem szabad enni?

Figyelt kérdés
Holnap lesz a műtétem, és elvileg délben ehettem utoljára, de nagyon éhes vagyok :D Csak egy fitymaszűkületi műtét, de mivel altatást kértem, a doki azt mondta ne egyek ma déltől. Miért? Ettem egy fél zacskó szotyit délután, holnap reggel 8körül fognak altatni, abból ugye nem lesz baj?

2012. máj. 30. 19:27
 1/6 anonim ***** válasza:
A hányás veszélye miatt, ugyanis altatásból nem tudsz felébredni, és megfulladhatsz. Tudom, hogy rossz, de bírd ki. Ha eszel nem műtenek, inkább elnapolják.
2012. máj. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem azért mondják, hogy veled ki.basszanak, hanem azért, mert veszélyes.

Mindenképp mondd el az orvosnak, hogy ettél.

2012. máj. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Azért, mert az altatás és az intubálás hatására a gyomorból elég könnyen kiürül a tartalma, ami pedig aspirációt, majd tüdőgyuszit okozhat. Üres gyomornál is előfordul, h ürül egy kis sav, de nagyon minimális. Kapsz előtte savlekötőt is, de az annyi mint halottnak a pipafüst.
2012. máj. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értettem! Az nagy baj, ha altatás előtt 14 órával ettem még egy 150g szotyit?
2012. máj. 30. 19:42
 5/6 anonim ***** válasza:
Az még nem baj.
2012. máj. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a felvilágosítást, és a megnyugtatást! Ment a pozitív mindenkinek, további szép napot!
2012. máj. 30. 19:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!