Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mégis, mit kezdjek magammal?...

Mégis, mit kezdjek magammal? (többi lent, olvassátok el)

Figyelt kérdés

18éves fiú vagyok,190cm magas,84 kg ( nemtudom ennek most mennyi szerepe van,de én leirtam ) Arról lenne szó,hogy napok óta fáj a fejem,ez az idő szerintem nekem nagyon bekavar,szédülök meg minden nyavaja. Nahmármost apám persze rögtön jön kioktatni,hogy biztos a sok gépezéstől van,meg,hogy én nemcsinálok semmit,bezzeg ő az én koromban mindig mozgásban volt,jött ment. Ebben lehet igaza van,de változnak az idők, nem csak én vagyok az,aki hétközben leül 1kicsit a géphez. Hiába magyarázom neki,hogy nekem a suli lehúzza az agyamat,oda is kell néha figyelnem,tanulok is néha. Azt nem mondhatja,hogy itthonülős tipus vagyok,hétvégente a barátoké,barátnőé( olyankor alig vagyok itthon,persze,akkor az a baj) Mégis,mi a jó francokat kezdjek magammal? Egészséges életmódról papol nekem,meghogy mindig csak eszek,azt is a késői órákban és rögtön fekszek le,közben neki sörhasa van,meg azért egészségileg elég ramaty.. Bár ez ilyen egyszer fent,1x lent. Régen fociztam 4évig,sérülés miatt ott kellett hagynom. Azóta csak suliban focizgatunk,röplabdázunk.


Nah mind1,elég a siránkozásból,de néha elegem van azért,hogy folyton ezt hallgatom,hogy én 30évesen biztos nem fogok tudni a gyerekeimmel játszani,futkosni,mivelhogy nekem biztos magas lesz a koleszterinem,meghogy biztos 90et ver a szivem már most,közben meg a sportolóké nemtudom mennyivel kevesebbet. Én merem állitani,hogy lehet nemvagyok a toppon,de ,hogy egészséges vagyok,az biztos.


Szó se róla,nem apámnak akarok megfelelni,de mégis,mit kezdjek magammal,hogy azért 1 kicsit elhallgasson? Tényleg bajom lehet ezekből a későbbiekben? Ezeket most nem azért irtam le,hogy siránkozzak,talán a kérdés sem egyértelmű,lehet kicsit hosszúra is sikeredett,de kérem az oltogatást most itt mellőzni,mindenkit szivesen meghallgatok..

18F



2012. máj. 31. 18:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia, nézd a gyereknevelésben az a szép, hogy a gyerek nagyon hamar eltanulja a szülei által élt életformát, és a későbbiekben nem lehet egykönnyen váltóztatni a rossz beidegződésen.


Gondolom tényleg nem szeretnél 30 évesen sörhasat, és rossz közérzetet.


A fejed meg azért s fájhat, mert nem viszed ki elég gyakran a friss levegőre, a szédülés meg lehet a rossz táplálkozási szokásaidtól, levegő hiánytól.


Próbálj meg több időt a szabadban, a napon tölteni (természetes D vitamint kap a szervezeted), mozogj és igyál sokat, tanulj meg rendszeresen enni, felejtsd el a késői evést.


Kissé rendszertelen az életmódod, és a fejfájás, szédülés, tökéletesen beleillik, a tested így jelzi, hogy vigyázz rá, figyelj oda a jelzéseire. Nem ok nélkül fájsz és szédülsz.


Nem elég elrettentő neked apukád egészségi állapota, nyilván ő sem figyelt oda eléggé magára fiatal korában, és most tanulván a saját hibáiból jó oka van "papolni" neked az egészséges életmódról, szeretné ha te nem követnéd az ő példáját, szeretné ha egészséges felnőtt lennél. Ennyi.


Állítod, hogy egészséges vagy. Nagy jó neked, de ha így élsz ez nem fog sokáig tartani.


Egy életed, egy tested, egy egészséged van, vigyázz rájuk!

2012. jún. 1. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm,igyekezni fogok tenni ezekért. Néha talán tényleg levegőre van szükségem,mert mondjuk kimegyek 1 kicsit,és pár perc múlva már érzem,hogy sokkal jobb. Kicsit lusta vagyok, de igyekszem akkor majd ezen változtatni.
2012. jún. 1. 07:14
 3/3 anonim válasza:
Szia a fejeddel menj el orvoshoz, kezdj el sportolni ,gyúrni és mutasd meg apudnak hogy keményebb vagy mint ő. :)
2012. jún. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!