Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kiskorom óta dadogok. Munkát...

Kiskorom óta dadogok. Munkát keresek, de egyszerűen képtelen vagyok idegenekhez hozzá szólni, egy hang nem jön ki a torkomon. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2012. jún. 1. 15:37
 1/10 anonim ***** válasza:
A dadogás, nyugodt lassú légzés gyakorlásával kezelhető. Az is sokat segít, ha egy beszéd megkezdése előtt 1 percig ügyelsz a légzésedre.
2012. jún. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Még mindig megkereshetsz egy logopédust. 100% eredményt ugyan ne várj el felnőttkorban, de segíthet egy kicsit. valamint pszichológust is megkereshetsz. Ém pl stresszhatás alatt dadogok, néha alig lehet kihámozni, h mit akarok. Gyerekként nem volt baj, kamaszkorban kezdődött és rengeteget csúfoltak érte, ami miatt rosszabbodott a helyzet.
2012. jún. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
45%
Pedig a dadogás teljes mértékben gyógyitható.
2012. jún. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
55%

Felnőttkorban nem gyógyítható ugyan nyom nélkül, de javítható annyira, hogy idegenekhez is tudj szólni.

Ajánlani szokták a hangos olvasást például. És ne feledd: nem kell mindenáron beszélni. Kommunikálni kell, de azt nemcsak beszéddel lehet, úgyhogy vigyél magaddal papírt, tollat arra az esetre, ha nem tudnál megszólalni. Nem kell görcsösen akarni a beszédet.

2012. jún. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én is dadogok valamennyire már jópár éve, 6 éve biztosan, de idővel meg egy kis segítséggel megtanultam kezelni. Mára gyakorlatilag csak aki nem ismer engem annak csak annyi jön le, hogy nagyon karakteresen és aprólékosan beszélek.
2012. jún. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat:) hát nekem már tényleg nagyon elfajult a dolog, sajnos nem tudom mit csináljak, logopédusnál voltam nem tudott segíteni. még életembe nem kértem pl étterembe vagy bárhol máshol magamtol mindig valaki helyettem. egyszerűen tényleg nemtudok megszólalni, leblokkolok és nem jön ki egy árva hang se a torkomon..:( nagyon rossz így élni.
2012. jún. 2. 14:48
 7/10 anonim ***** válasza:
Na, pont ezért nem segít már a logopédus. Neked pszichológus kell. Semmi önbizalmad nem marad. Persze, a legjobb lenne, ha egyszerre mindkettőhöz járnál. Amúgy, ha feladod, akkor tényleg nem sikerül majd semmi.
2012. jún. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ja hogy ennyire... :S

Nálam az volt a vicces, hogy miután annó jobban megismerkedtem a logopédussal, elkezdtünk még kisebb koromba mindenféle könyvet, verset stb. hangosan olvasni és gyakorlatilag se normál beszéd közben se olvasás közben ez nem jött elő. Valamennyire ez nálam talán pszichés, de az akkori pszichológus akinél voltam egy roppant idegesítő nő volt, eléggé lekezelő volt aztán így részben nekem kellett megoldani ezt a problémát.


A logopédus segíteni nem tudott, megtanított arra, hogyan kell normálisan levegőt venni, szavalni stb..

Ezt megkonferálva azzal, hogy tudok úgy lenni, hogy magam körül mindent kizárok, röhögve tudtam szavalóversenyekre járni. A büdös életbe senki nem találta volna ki, hogy nekem milyen gondjaim vannak.


Azt próbáld meg, hogy mikor beszélsz és érzed (én személy szerint gyakran érzem), hogy meg fogsz akadni egy pillanatra állj meg és úgy állj meg, mintha nem megakadnál hanem a mondatod így lenne eltervezve. Nehéz elmagyarázni. Riportokban lehet látni, hogy gyakran a riportalany beszél, és akár 1-2 mp-re is megáll a mondanivalójával.

2012. jún. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Annyi görcs. félelem, feszültség, idegesség van benned, amihez már pszichológus kell. Ezt kell feloldani, és akkor fogsz tudni beszélni.
2012. jún. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Azt vedd figyelembe, hogy a pszichológus nem 2 fillér, főleg ha éppen munkát keresel, ráadásul nem biztos, hogy fog tudni rajtad segíteni.


Én hasonló cipőben járok, mint te: már jártam logopédusnál, kineziológusnál, pszichológusnál... semmi eredmény.


24/F

2012. szept. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!