Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért nem vagyok most fáradt?...

Miért nem vagyok most fáradt? Lehet valami komoly bajom az alváshiánytól?

Figyelt kérdés
Ezen a héten vizsgázunk 2 tantárgyból, és tz-t meg szódolgozatot is írunk majd németből. Az utóbbit az egyik vizsga napján.Hétfőről keddre összesen 4 órát aludtam, mert nem bírtam tovább, fél 2-2 fele lefeküdtem aludni, inkább felkeltem 6kor, hogy befejezzem a tanulást. A napot végigcsináltam, nem aludtam el. Keddről szerdára le sem tudok feküdni aludni, mert még nem dolgoztam ki az összes tételt a holnapi (azaz mai) vizsgára. A kérdésem az lenne többek között, hogy most miért nem vgyok álmos, pedig tegnap ilyenkor kidőltem kevesebb alvás-minusszal, most fáradtabb vagyok, mégis jobban bírom... mi lehet az oka? Illetve a másik kérdésem, hogy ennyi alváshiánytól lehet-e komolyabb problémám? 15 éves vagyok. A helyzet az, hogy holnap is éjszakázok majd német miatt, és földrajzból lehet aznap javítani 0. órában-szóval egy órával korábban is kelek mint kéne és később fekszem, lehet, hogy megint le sem fekszem. Ezek után lehet súlyosabb következménye az esetnek? Megjegyzem, csütörtök este (a németes-föcis nap)még színházba. Magyarul megint kicsit későn fekszem le, és másnap iskola. Napközben semelyik nap nincs lehetőségem alvásra. Lehet különösebb probléma a kocentrációzavaron, fejfájáson és kimerültségen kívül?

2012. jún. 6. 02:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem kifejezetten. Inkább annyi, hogy romlik a teljesítményed. Nincs értelme a dolognak. Többet ér, ha alszol, ha fáradt vagy azt se tudod, amit egyébként tudnál.
2012. jún. 6. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
semmi csak felborul az alvás rended és nappal leszel álmos rhadtul...
2012. jún. 6. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Rövid távon semmi bajod nem lesz. Csak gondolj az anyukákra akik hosszú hónapokig minden éjszaka felkelnek a síró babájukhoz.

Egyébként én ugyanígy vagyok mint te. Ha minél többet alszom másnap annál álmosabb vagyok ha kevesebbet alszom másnap jobban pörgök jobban fog az agyam de ez nem általános. Azért gyerekként még szerintem szükség van napi 8 óra alvásra ezért ahogy megteheted pótold a kiesett időt.

2012. jún. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!