Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tényleg a Cataflam a legerőseb...

Tényleg a Cataflam a legerősebb fájdalomcsillapító?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy iszonyat erős és tönkreteszi a vesét, májat. Mi van benne ami tönkreteszi ezeket a szerveket? Azt is hallottam, hogy morfin (morfium) származékot is tartalmaz.

2012. jún. 9. 16:37
 1/5 anonim ***** válasza:

A kockázatok és mellékhatások tekintetében kérjük olvassa el a betegtájékoztatót és kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét...mielőtt a másoktól hallott butaságokat beveszi. [link]

egyébként az angolszász országokban a paracetamolt adják a világon mindenre, ami súlyos májkárosodást okoz, és a vezető halálok a gyógyszermérgezés következtében, mert gyenge fájdalomcsillapító hatású és emiatt mivel nem hat, túladagolják az emberek.

2012. jún. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem a legerősebb, és morfium származékot sem tartalmaz.(De hacsak nincs valamilyen komolyabb, nagy fájdalmakkal járó krónikus betegséged ennél erősebbet tényleg nem kapsz) Az igaz, hogy máj és vesekárosító, de minden gyógyszernek vannak mellékhatásai, ezért kell ésszel szedni őket.
2012. jún. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem tartalmaz morfiumot. Egyetlen hatóanyaga a diclofenac, ez egy közönséges nem-szteroid gyulladáscsökkentő.

A diclofenac egyes kutatások szerint növeli az infarktus kockázatát: [link]


A nem-szteroid gyulladáscsökkentők jellemzője még, hogy csökkentik a vér alvadékonyságát (különösen az Aspirin), és gyomorfekélyt is okozhatnak.


Engem egyszer előjegyeztek egy szájsebészeti műtétre, egy hetet kellett várni, de nagyon szenvedtem, ezért Cataflamot írtak fel. A műtét után mihelyst elmúlt a Lidokain összehúzó hatása, vérezni kezdett a seb, és másnap reggelig vérzett, az összevarrt seb szétnyílt, és hetekig úgy járkáltam, hogy az ínyemből kilátszott a csont.Az itteni fogorvosom mondta aztán, hogy ha egy hétig szedek ilyen gyógyszert, akkor legalább még egy hétig nem alvad rendesen a vérem.

2012. jún. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát nincs sok tapasztalatom fájdalomcsillapítók terén, de tény, hogy azt a pokolian kínzó fogfájást, amikor az ember a falba verné a fejét, azt percek alatt megszünteti jó pár órára.
2012. jún. 11. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Persze, ha szükség esetén szedi az ember rövid ideig, attól még nem lesz vese- vagy májkárosodása. Csak akkor, ha gyakran vagy rendszeresen él vele.

Nekem gyomorfekélyem van, és valahányszor tükrözésre vagy gasztroenterológiára megyek, az az első kérdés, hogy szedek-e valamilyen fájdalomcsillapítót, mert az kikezdi a gyomor belsejét.

2012. jún. 11. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!