Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A Cataflam mennyire erős...

A Cataflam mennyire erős fájdalomcsillapító? Létezik, hogy fejfájást csak két tbl bevétele múlasztja el?

Figyelt kérdés
Melyik a leggyengébb,és a legerősebb fejfájás-csillapító? Melyik hat a leggyorsabban?Ha lehet hozáértők, esetleg gyógyszerészek válaszát várnám.Köszi.
2010. jún. 28. 23:00
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
59%
én csak annyit tudok, h egy orvos ismerősnk azt mondta, h bármit csak a cataflamot ne, mert gyomor problémákat okoz.fekély,stb
2010. jún. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
15%

igen létezik,nem túl erős, és menstruációs görcsre használtam, volt h 3at is bevettem, mert nem akarta megszüntetni. Az algoflex Mből egy is elég ....

ha fáj a fejed, vegyél be algopyrint vagy pedig a béres zöld tablettát! :)

2010. jún. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 Tila_Tequila ***** válasza:
0%

Állítólag nagyon erős.

Viszont én már menzesz görcsökre vettem be mérgembe kb 6-7 db-ot, és még mindig fájt :D

2010. jún. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Előző:


menstruációs görcsökre egy fájdalomcsillapító (Cataflam, Nurofen,stb.)+ 1-2 görcsoldó (Nospa) kell, úgy biztosan hat :)

2010. jún. 28. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 Tila_Tequila ***** válasza:
59%

Tudom, már Algoflex-M -et használok, ez egész jó :) Na meg bevétel után egy jó alvás :D

Akkor mikor bevettem annyit, nem volt otthon más fájdalomcsillapító, és szinte csak 4kézláb tudtam közlekedni :(

2010. jún. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Mirol beszeltek? 6-7 cataflam?? En ezzel nem szorakoznek...

A cataflam NEM jatek, nem tudom, mit gondoltok? Kozepesen eros fajdalomcsillapito(ami a patikakban kaphatok kozott nagyon erosnek szamit), nekem pl az algoflex m, nospa es a tobbi erre valo gyogyszer semmit sem er, csak a cataflam segit.

De nem kene 2-nel tobbet bevenni

2010. jún. 29. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
95%

A Cataflam a normál forgalomban lévő fájdalomcsillapítók közt meglehetősen erősnek számít, de embere válogatja, hogy kinek milyen fájdalomra mi hat jobban. Ki lehet próbálni a jó öreg Aspirint, vagy Algopyrint, de tán legjobb esélyt az Algoflexnek adnám, aminek nagyobb dózisa az Algoflex Forte. Ugyanezt a hatóanyagot tartalmazza az Advil Ultra, állítólag gyorsabban felszívódó formában, de kisebb dózisban (ebből a Forte kiadásban van annyi, mint Algoflex esetén a nem Forte formában). Fejfájás esetén teljesen felesleges a többek által emlegetett Algoflex-M-et használni, az kifejezetten az említői által is jelzett célra, azaz menstruációs görcsre való. Ott ugyanis a fájdalom főbb okozói nem azok a gyulladásos jellegű folyamatok, amik pl. a fejfájásnál (de ezek is részt vesznek!), és amikre a "hagyományos" fájdalomcsillapítók valók, hanem a méh simaizomzatának görcse, amire pedig görcsoldó a megoldás, ilyen a No-Spa, de ez van a hagyományos fájdalomcsillapító hatóanyag mellett az Algoflex-M-ben is.

A gyomrot pedig mindegyik felsorolt gyógyszer kikezdheti, ha sokat használjuk, de amennyire emlékszem, nem éppen a Cataflam a legveszélyesebb ebből a szempontból. Az viszont biztos, hogy az Algoflex a legenyhébbek közé tartozik e tekintetben. Viszont nagyon is igaz, hogy mindegyikkel csínján kell bánni, kerülendő a 2-nél több darab bevétele!

2010. jún. 29. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
63%
Utolso, szerintem mindenki menstruacios gorcsokre szedi itt az alfogflex m-et meg nospat:) De koszi, hogy ilyen reszletesen leirtad!
2010. jún. 30. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
6%

Jaj, de kis buták vagytok csajok.

A menstruációs görcsökre nem jó akármilyen fájdalomcsillapító, csak speciálisan arra való. Ami a simaizmok (mint amilyen a méh is) görcsét enyhíti.

Nem tanultátok bioszból?

2012. jan. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
43%

En csaszar utan kaptam cataflant a korhazban.. kb napi 4-et. Fejfajasra nem hinnem, hogy hasznal. De nem ertem, hogy itt egyesek tuladagoljak magukat, es azt hiszik, hogy ez normalis olyannyira, hogy meg masoknak is tanacsolgatjak a hulyeseguket..

A fejfajas okat keresd meg! Lehet, hogy egy szemuveg is eleg.

2012. ápr. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!