Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért fájhat reggelente a vesém?

Miért fájhat reggelente a vesém?

Figyelt kérdés
Reggel mindig tompa fájdalom van hol az egyik, de előfordul, hogy mindkét vesémbe. Ha kimegyek pisilni, fél óra múlva elmúlik. Mi lehet ez?
2009. júl. 3. 14:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Lehet nem iszol eleget. Jól át kell mosni a veséidet. Igyál sok gyógyteát és hasonlókat.

Min. 5 napig igyál napi 3 liter teát. Ha azután is fáj akkor orvoshoz kell fordulni. Lehet inni csalánteát, kamillateát de gyümölcsteát is ihatsz, de a gyógytea jobb lenne, a csalán vízhajtó hatású amúgy is.

Én egy literes lábosba engedek melegvizet és egyetlen filtert teszek csak bele. Így is van íze és így napi 3 filter teától nem lesz baja az embernek. Rakok bele citromlevet édesítőt vagy mézet és ha kihűlt megiszom.


Az lehet, hogy éjjel is kellene menned wc-re de nem ébredsz fel és a veséid begörcsölnek. Illetve felgyülemlik bennük a kis pici homok és egyebek, vagy a baktériumok szaporodnak el. Esetleg túlságosan lappang benned a víz.

Sétálj egy kicsit vagy végezz pár felülést. Az is hatásos ha az ágy szélére ülsz és úgy csinálsz felüléseket, tehát hátrafekszel majd felülsz és ezt kb. 20 percig szép egyenletes tempóban.


Mennyi folyadékot iszol egy nap? Szoktál alkoholt inni?


Fertőzések ilyesmi nem valószínű, mert akkor mindig fájna. De lehet valami szintje magasabb a vizeletedben és amikor felgyülemlik akkor okoz panaszt. Egyszerű vizsgálattal kizárható, csak adnak egy poharat és bele kell pisilni és azt ők kielemzik.


De szerintem ha betartod ezt a fenti dolgot akkor megszűnnek a panaszok. Azután is napi 2 liter folyadékot innod kellene, ha nagyon nem megy idővel csökkentheted 1,5 literre. De ebben a melegben az elég kevés.

2009. júl. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Na igen jó ha napi fél liter víz ha van a szervezetembe. Reggelire megiszok egy fél liter kakós tejet, napközbe meg tán ha két pohár víz ha lemegy rajtam. Valamiért nem szeretek vagy nem tudok inni. No alkohol.
2009. júl. 3. 14:55
 3/3 anonim ***** válasza:

Akkor ez a baj. Most meleg is van így nagyobb baj lesz.

Minimum 1,5 literre vidd fel. Aztán már sikerülhet 2re is. 2,5 nyugodtan lehet ilyen melegben.


Jó lenne, ha többet innál mert így veseköved lesz és az rettenetesen fáj lehet műteni kell stb. A kő megindulhat közben karcolja végig a vesét és mindent amitől véres lehet a vizeleted (és szörnyen fáj!) ha egyáltalán tudsz pisilni és nem zárja el a vizelet útját a kő. Akkor fel kell vezetni katétert azt hiszem.

Elég macerás és felettébb kellemetlen érzés.

Inkább előzd meg és próbálj többet inni.

A tej telítettség érzetet ad, én 4 decinél többet nem is tudok meginni, mert rosszul vagyok. Vízből simán megiszok egyszerre másfél litert is.

Amennyire lehet kerüld a sós, fűszeres ételeket is. A tejben is kalcium van ami pedig fokozottan hajlamosít vesekőre. Örülj, ha még több folyadékfogyasztással elmúlik a probléma.

Gondolom elég sárgásat is pisilsz. Az lenne a jó, ha egészen átlátszó lenne. Az jelzi, ha elég sokat iszol már. Reggel lehet sötétebb, de napközben nem ártana, ha átlátszóvá válna. Ha pár napig iszod a teákat és egyebeket és aztán továbbra is szinten tartod akkor ez megoldódik majd.

2009. júl. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!