Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen vizsgálatokat takar,...

Milyen vizsgálatokat takar, az allergológia? Urulógia, mellkasröntgen?

Figyelt kérdés
2012. jún. 11. 14:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nekem az allergológián csak pöttyöket tettek a karomra és nézték bepirosodik-e, urológián vizeletet kellett leadni és ultrahang volt.
2012. jún. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Ria6 válasza:

Allergologia: Az alkarodon tűvel megsértik a legfelső börréteget (ÉSZRE SEM VESZED NEM FÁJ EGYALTALÁN) és oda tesznek bizonyos kivonatokból pöttyöket ha a pötynél dagad akkor allergiás vagy az adott anyagra.

Urologia: Álltalános vizsgálatnál csak vizeletet vesznek esetleg vért aztán csinálhatnak még ultrahangot és megnyomkodhatja a doki kézzel a derekad. Ha konkrét probléma van esetleg csinálhat végbélen keresztül vizsgálatot de ez őrült ritka.

Melkasröntgen: Egy gép elé kell álj félmesztelenül kb 1 percig és kész. Átvilágított képet kapnak a tüdödről illetve melkasodrol. Hát ennyi ezek a vizsgálatok mindegyik tulélhető.

2012. jún. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi, én az urulógiától tartottam csak...
2012. jún. 11. 18:32
 4/12 anonim ***** válasza:
nekem már párszor volt benne részem ki lehet bírni de nagyon kellemetlen
2012. jún. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
mármint a végbélen keresztüli vizsgálat
2012. jún. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
jó, de egy lánynak ilyenre miért van szüksége? :/
2012. jún. 11. 21:17
 7/12 anonim ***** válasza:
Lánynak ilyet nem csinálnak. Nekem csak vizeletet kellett leadni és csináltak egy hasi ultrahangot.
2012. jún. 12. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
De jó, most megnyugodtam, köszi!
2012. jún. 12. 10:57
 9/12 Ria6 válasza:
Hát nem tudom ki irta hogy lánynak ilyet nem csinálnak de baromi nagy hülyeséget írt. De csinálnak és hogy miért? Az urologia az a folyadék kiválasztásával foglalkozo tudományág. Például ha a hugyholyaggal van valamilyen probléma igenis felnyulhat és megnézheti hogy érez-e elváltozást nőknél férfiaknál egyaránt. Mint én is írtam nem gyakori 100 női esetből talán 2x de előfordul. Amugy ha terhes az ember és szülés elött áll a nőgyógyász is megvizsgálhat ugy hogy háturol nyúl fel mert onnan jobban érzi a baba fekvését is. De ne félj álltalános kivizsgálásnál nincs ilyen drasztikus vizsgálat. Aki meg nem tud biztosan bizonyos dolgokra konkrét választ csak hallotta innen-onnan az ne írjon alaptalan híreket.
2012. jún. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Jézusom... :-(


De mondjuk nekem csak egy munakalkalmassági vizsgálatra kell mennem, de mégis felsorolták ezeket a vizsgálatokat.

2012. jún. 12. 22:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!