Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az ember biológiai szempontból...

Az ember biológiai szempontból képes átállni csak éjjeli üzemmódba vagy van valamilyen egyensúly ami ezt megakadályozza?

Figyelt kérdés
csak kíváncsi vagoyk
2012. jún. 11. 14:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Képes sajnos, és nagyon nehéz visszaállni. Én volt, hogy hónapokon át akkor feküdtem le amikor kelt a nap és du 4-ig aludtam (nyáron vagy se suli se munka időszakban)
2012. jún. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
értem. és semmi változást nem vettél észre magadon? dekoncentrált se voltál?
2012. jún. 11. 18:27
 3/4 anonim ***** válasza:

Én munkakörömből adódóan nem vagyok időhöz kötve, így életvitelszerűen élek így. És pont fordítva, mikor nem kell kényszerűen alkalmazkodnom, hanem akkor fekszem le, amikor elfáradok és akkor kelek fel, amikor kipihentem magam, sokkal jobban teljesítek.


Akkor vagyok dekoncentrált, mikor néha mégis valami miatt korán kellene kelnem hivatali ügyintézések vagy üzleti találkozók miatt.


Szerintem a bulváregészség oldalakon azért írják, hogy ez a módszer egészségtelen, mert premisszaként kezelik a fix vagy változó, de kötött munkaidőt és ilyenkor valóban összezavarodik a szervezet, mert nem tud mihez igazodni. De ha megalussza az ember a 8 órát és az alvás minőségével sincs probléma, tehát mélyen alszik és nem ébred fel, akkor napi 15 perc napfény elegendő, ha éri a testét. Minden más nem számít.

2012. jún. 18. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
vizsgaidőszakom van és én sem tapasztaltam negatív hatást. majd nyáron lesz hasznos mert rohadt meleg lesz nappal
2012. jún. 18. 12:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!