Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha penicillin érzékeny vagyok,...

Ha penicillin érzékeny vagyok, akkor mivel tudják kezelni a streptococcusomat?

Figyelt kérdés
2012. jún. 12. 09:57
 1/7 anonim ***** válasza:
van más antibiotikum,én is kaptam,nevét nem tudom,de adnak másikat,ne aggódj a lényeg hogy mindenhol szólj még akár akkor is amikor adják be!
2012. jún. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A legtöbb antibiotikumnak ma már nem penicillin a hatóanyaga. A lényeg, hogy az orvos tudjon róla, hogy érzékeny vagy rá.
2012. jún. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

[link]

Itt fel van sorolva pár antibiotikum strep-re az "Antibiotics for strep throat" rész után. (Penicillin, Amoxicillin, stb.)

2012. jún. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

antibiotikummal, amiben nincs penicillin.


szólj az orvosnak,hogy érzékeny vagy rá.

van egy tucat gyógyszer amiben nincs penicillin.

2012. jún. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Erythromycinnel, azithromycin, cefalosporinnal, cefetamettel, amoxicillinnel lehet, ezer hatóanyag van, attól függ, milyen strepto.


Ha terhes vagy, és a 36. heti kenet miatt kérdezed, akkor Augmentinnel, de mindenkinek ezzel kezelik, nem penicillinnel (az csak felső légúti streptohoz kell).

2012. jún. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
a 20. héten vettek kenetet és nézték ezt a streptococcus baktériumot, és még csak most hívtak fel tegnap!!!!! (36 hetes vagyok) hogy pozitív lett az eredmény, és az orvos penicillint írt fel, napi 4x2-t, Angliában élek, itt sztem mindenre mást adnak, mint otthon, meg felhívott, hogy menjek be a receptért, azt az információs pulttól hoztam el, akkor láttam, hogy penicillin, meg se kérdezte a telefonban, hogy esetlen nem vagyok e rá érzékeny, úgyhogy most mehetek vissza:S
2012. jún. 12. 12:27
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez érdekes, itthon erre nem adunk penicillint...
2012. jún. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!