Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szüléskor mindenki kap infúzió...

Szüléskor mindenki kap infúziót? És ha kell miért adják, folyadékpótlás, vagy fájdalom csillapítás? És ha penicillin érzékeny vagyok azt már a vajúdás alatt mondani kell, vagy megnézik a kiskönyvben?

Figyelt kérdés
Félek, mert nem akarok epidurált kérni ha nagyon muszáj akkor infúzióban fájd.csillapítót. de félek, mert sokat hallani hogy penicillint adtak annak akinek nem lehetett. Tapasztalatok? főleg győr érdekel, de más is.
2008. okt. 27. 16:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Attól ne félj, hogy fájdalomcsillapítót fogsz kapni. Mondjuk én nem Győrben szültem, de nálunk senki nem kapott, még ha kért sem.

Ha sokáig tart a vajúdás, akkor szoktak folyadékpótlás miatt infúziót adni.

Egyébként oxitocint szoktak adni, de azt sem mindenkinek.

Én az első babánál kaptam, a másodiknál nem, csak egy szurit.

Ha penicillin érzékeny vagy, inkább szóljál, amikor bemész, ne bízz abban, hogy úgyis megnézik a kiskönyvet.

Szép szülést kívánok! (És nyugi, ki lehet bírni fájdalomcsillapító nélkül is)

2008. okt. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ, én is úgy tervezem hogy nem kérek semmit, mondjuk itt lehet, adnak is én választhatok, sőt a dokim bíztatott hogy csak most godolom, hog ynem kérek ott majd úgyis fogok, hát ez majd kiderül. csak azt hallottam, hogy az infúzióban adott leginkább penicillin tartalmú. csak nem akarom hogy hülyének nézzenek és minden fél órában elmondani hogy nehogy azt kapjak.
2008. okt. 27. 17:04
 3/4 anonim ***** válasza:
91%

szia!


én is penicillin érzékeny vagyok és természetesen szültem, többször mondtam ott,sőt megkérdeztem mindig mit adnak be,van-e benne penicillin,mert persze mindig más ápolónő,doki jött...mikor bementem szülni,egyből emlitettem h penicillin érzékeny vagyok,ezt utána feltüntették a babám lapján is,nem tom miért,lehet azért mert 40%-ban örökölhető,igy ő se kapott....közben volt váltás,akkor is ujra mondtam,szerencsére,mert az éjszakás cseszett rá irni a lapra,és a nappalos nem is tudta...peniclint csak akkor adnak,ha a baba fertőzésveszélyben van,természetesen a mi esetünkben másféle gyógyszert...mindig mond!!! inkább többször!!! én dagadok tőle, a fejem,torkom minden..ezt is megkérdezték,h hogyan reagálok rá...

2008. okt. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
91%
előző vagyok,inkább mindig mond,de tényleg,mert életveszélyes is lehet nálad is gondolom ha kapsz!!! nem fognak hülyének nézni!!!!
2008. okt. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!