Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kullancs riasztó karkötőről...

Kullancs riasztó karkötőről mi a tapasztalat?

Figyelt kérdés
2012. jún. 12. 12:35
 1/6 anonim ***** válasza:

[link]

Van ez a BugsLock, ami hatásos, viszont olyan erős és hát nem túl kellemes szúrós a szaga, hogy az ember is kipusztul tőle. Fél napnál tovább már nagyon nehezen viseltem! :(

2012. jún. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mivel a kullancsok alapból nem az alkart támadják, hanem a puha részeket(láb, hónalj) és ráadásul a kullancsokat elfelejtették tájékoztatni, hogy ettől meg kell ijedniük, biztos nagyon jó dolog.

(Nem hiszek benne)

2012. jún. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Pár hete olvastam (startlapon volt a cikk), hogy az ANTSZ sem engedélyezte a forgalomba hozásukat és hogy cseppet sem hatásos.


Én biztos nem használnám.

2012. jún. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én a tévében láttam ugyanazt, amit a 3. válaszoló írt.
2012. jún. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ebben én sem hiszek. Max. szúnyogokra jó talán azt ennyi, de egész nap ezt szagolni biztos nem jó.

Én akkor már inkább befújom magam sprayvel, vagy (erről nincs tapasztalatom) állítólag a régi Polyvitaplex tabletta rendszeres szedése távol tartja a kullancsokat, mert a bőrön át olyan szag távozik ettől a vitamintól, amit a kullancsok és a szúnyogok sem szeretnek. Egy haverom mindig ezt szedi és neki bevált.

A védőoltás pedig csak az agyhártyagyulladás ellen véd. Attól hogy beoltatod magad, attól még a kullancs beléd mehet és a Lyme-kórt is elkaphatod, amit antibiotikum gyógyszer szedésével gyógyítanak, de van hogy tünetmentes. Mindenesetre az agyhártyagyulladás az nem vicc, úgyhogy nem hülyeség az oltás sem, bár én nagy oltás-ellenes vagyok, tuti nem oltatnám be magam, pedig minden hétvégén járom az erdőt, hegyeket. :)

Inkább vegyél sprayt és fújkáld be magad időközönként. Kb. 2 óránként javasolt amúgy ha huzamosabb ideig az erdőben tartózkodsz. :)

2012. jún. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Táborba megy a lányom!10éves!
2012. jún. 12. 14:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!