Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha valaki vérszegény és...

Ha valaki vérszegény és valamiért (pl egy sérülés) sok vért veszt akkor lehet komolyabb baja? Itt konkrétan nem a sebre gondolok hanem arra. Hogy sok vér jött ki. és ugye alapból vérszegény.

Figyelt kérdés
2012. jún. 14. 16:28
 1/10 anonim ***** válasza:

Igen. Szakszóval hypovolaemiás shock, ami beavatkozás nélkül akár halálos is lehet. De nagy vérvesztés mellett alapból nem vérszegény ember is képes shockos állapotba kerülni.


Természetesen az egész attól függ, mennyire vérszegény az illető, és mennyi vért veszít.

2012. jún. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Te összekevered a vérszegénységet a vérzékenységgel.

Aki vérszegény, annak kevés vörösvértestet termel a szervezete.

Aki vérzékeny, annak meg hiányzik a szervezetéből a véralvadáshoz szükséges anyag. Ennél a betegségnél jelent gondot, ha valaki sok vért veszít.

2012. jún. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

"Ennél a betegségnél jelent gondot, ha valaki sok vért veszít."

WTF?:D


Mindenkinél gondot jelent, ha sok vért veszít bakker, nem kell ahhoz betegnek se lenni. Ha az ember rövid idő alatt sok vért veszít, akkor shockos állapotba kerül és gyakorlatilag az összes szerve tönkremegy aztán meghal.


Ha vki vérszegény (azaz kevés a vörösvértestje, ami az oxigént szállítaná) és még vért is veszít mellé, akkor még kevesebb oxigént tud szállítani a maradék vvt és hypoxiás lesz.

Ha hirtelen veszít sok vért, akkor meg k.vára mindegy, hogy vérszegény-e vagy sem, akkor is shockos lesz...

2012. jún. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

OMG!:D

Nyilván minden embernél gondot jelent, ha sok vért veszít, de azért rohadtul nem mindegy, hogy egy vérszegény, vagy egy vérzékeny emberről van szó. Egy vérzékeny ember vérzését sokkal nehezebb tudtom szerint elállítani, ezért veszélyesebb.

Vérzékeny gyerekeknél főleg egy jelentéktelen seb is jelentős vérzést okoz. Sőt, ha könnyű ütés éri, akkor az érintett területen erős fájdalommal járó duzzanat, vérömleny alakulhat ki.

Azért egy vérszegény embernél ilyenek nem fordulnak elő. Ha egy vérszegény embert műtenek, akkor a vérszegénységgel semmilyen teendő nincsen. Maximum ajánlanak vaskészítmény szedését.

Míg egy vérzékeny embernél műtét előtt pótolni kell a véralvadáshoz szükséges faktorokat, különben bizony elvérzik a műtőasztalon.

2012. jún. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekem nem kell elmagyaráznod, hogy mi az a vérzékenység, tisztában vagyok vele.

De nem tudom feltűnt-e, hogy a kérdező vérSZEGÉNYSÉGET írt, nem pedig vérZÉKENYSÉGET.

2012. jún. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Láttam, hogy tudod, hogy melyik mit jelent.

De nem úgy jött le, mintha azzal is tisztában lettél volna, hogy vérveszteség szempontjából melyik a súlyosabb.

Egyébként pedig nem veszekedni akarok, mindössze én még nem hallottam olyanról, hogy valakiben vérszegénység esetén merült volna fel a kérdés, hogy mi van, ha sérüléskor sok vért veszít.

Ezért feltételeztem, hogy esetleg a kérdező nem is a vérszegénységre, hanem a vérzékenységre gondolt.

2012. jún. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

őőő én értem az utolsót...

de am vérszegémységre gondoltam igen:))

akk köszönöm a válaszokat:)

2012. jún. 17. 20:12
 8/10 anonim ***** válasza:

De akkor is úgy jött le, amit írtál, hogy a vérveszteség csak akkor gáz, ha vki vérzékeny.

Szerinted akkor ha egy egyébként egészséges embernek átvágod az aortáját, az nem gáz, mert nem vérzékeny?

Nem érted, hogy miről beszélek?

2012. jún. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Nyilván minden embernél gondot jelent, ha sok vért veszít..." - olvastad???

Amúgy meg tegyük fel, hogy a puszta közepére kiraknak három embert, az egyik vérszegény, a másik vérzékeny, a harmadik teljesen egészséges és mondjuk elvágják a kezüket egy késsel. Melyikük esetében van nagyobb gáz? Csupán erre akartam kilyukadni.

De ezt már megmagyaráztam az előző válaszaimban. És azt is, hogy másra gondoltam, közben a kérdező is értette a dolgokat.

Te akkor minek erőlködsz? Felőlem a téma lezárva. Mindenkinél gáz, egy teljesen egészséges embernél is, ha nagy vérveszteséget szenved, de ha van más problémája is az illetőnek, akkor még nagyobb a baj.

2012. jún. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
nah midnenki ért mindent?ugye?
2012. jún. 18. 14:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!