Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Colitis ulcerosa-ra (fekélyes...

Colitis ulcerosa-ra (fekélyes vastagbélgyulladás) jár az emelt összegű családi pótlék?

Figyelt kérdés

3 éve fekélyes vastagbélgyulladást állapítottak meg,orvosom szerint tartós betegségnek számít mivel nem gyógyítható.Ha bemegyek az Államkincstárba igényelhetem az emelt összegű családi pótlékot?

(Nappali tagozaton érettségit tanulok,most kértem tanulói jogviszonyos papírt is)


21/L



2012. jún. 15. 12:44
 1/6 anonim ***** válasza:
2012. jún. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ebben a linkben az áll, hogy járna neked.
2012. jún. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm kedvességed!
2012. jún. 15. 13:08
 4/6 anonim válasza:
Én colitises vagyok és én kapom az emelt összegű családi pótlékot, de 18 éves kor alatt kell benyújtani a kérvényt, mert akkor addig kapod ameddig tanulsz.
2012. jún. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

DE én csak most tudtam meg,hogy járna az emelt összegű családi pótlék....

Még most is tanulok mint már irtam nappali tagozaton,és mikor vittem fel a tankönyves papirt a jövö évre,mondták hogy nekem ez járna...kértem is tanulói jogviszonyos papirt amit be kell vinnem az Államkincstárba,akkor esetleg visszamenőleg kifizetik?

2012. jún. 18. 12:15
 6/6 anonim ***** válasza:

Élete végéig jár a jogosultak részére az Emelt összegű családi pótlék tartós betegségre.


3 hónapot késett az 1. Emelt összegű családi pótlék visszamenőleg megkapják a jogosultak.


Rokkantsági járadéknak is érdemes utána nézni. Az is jár.

2013. ápr. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!