Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 35 éves férfi létemre mindíg...

35 éves férfi létemre mindíg csúnyán kireped mindkét sarkam, miért van ez?

Figyelt kérdés
Nyári időkben szandált hordok zokni nélkül,de mit sem változott az állapotom.Ugyanúgy kireped,és egy évben 5-7 alkalommal kell tőlle megszabadulnom.Konkrétan úgy,hogy beáztatom a lábaimat meleg vízbe,ettől felpuhul a kemény bőr,és zsilettpengével levagdalom a vastag elhalt bőrt.Tudom,hogy ez kicsit bizarr megoldás,de ez vált be nekem.Tud valaki egy jobb módszert?Muszáj volt eltávolítanom,mert kilyukasztja a zoknit.Köszi a válaszokat!

2012. jún. 16. 15:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Hosszadalamas, akár évtizedekig tartó problémával állsz szemben. Édesanyám példája áll előttem. Gyakran kell áztatni a lábat, majd a kemény bőr eltávolítása után éjszakára /alvás előtt/ kendd be vazelinnal, tegyél rá egy nylont és húzz rá zoknit. A zokni nélkül való mészkálás miatt még inkább kiszárad a sarkad. Oka alapvetően a száraz bőr.
2012. jún. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Na igen de az a baj,hogy a hőség miatt a zoknit sem tűröm meg magamon,mert még a lábam is erősen izzad.Csak így tud szellőzni.
2012. jún. 16. 16:24
 3/4 anonim ***** válasza:

Sarkak:

Tünet: Függõleges pár centis egyre mélyülõ repedések, fehér liszt szerû képlettel

Ok: A sav-lúg egyensúly borulása, a kapacitás kimerülése.

lásd:

[link]

2012. jún. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szandálhoz valóban fura a zokni, de éjszakára érdemes ezt a pakolást megcsnálni /vazelin/. Édesanyámnak egyszercsak megszünt, de hosszú évekig kinlódott vele.
2012. jún. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!